It is currently Thu Mar 28, 2024 2:06 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: Careu in T, Lilith, Uranus, focar Mercur
PostPosted: Fri May 26, 2006 1:49 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Am deschis harta acestei zile, pentru ca de dis-de-dimineata am impresia ca nu gasesc lucruri. Eram curioasa sa vad de ce ies in fata blocului si masina nu e la locul ei (am crezut ca mi-au furat-o), de ce ii acuz pe altii ca mi-au ascuns lucruri care stau sub nasul meu si eu nu le vad si de ce eu stiu ca am pus ceva intr-un loc si altcineva spune ca asa ceva nu exista.

Cred eu ca poate fi de vina aceasta conjunctura astrala si sper sa treaca mai repede, pentru ca este tare enervanta, cel putin pentru mine:

Image

Mercur in Gemeni se joaca de-a v-ati ascunselea, doar ca nu cu veselie, ci in ciuda.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 26, 2006 2:53 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Confirm ca a fost o zi cat se poate de tampita si la mine comunicarea a fost problema. Eu am Asc in Gemeni si Mercur
mi-a dat si la propriu dureri de cap



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: careu uranus-mercur
PostPosted: Sat May 27, 2006 10:29 am 

Joined: Sat Feb 11, 2006 3:07 am
Posts: 67
eu am avut o zi cumplit de aglomerata si agitata , am lucrat 12 ore iar cand am ajuns acasa , surpriza : mi se stricase frigiderul....totul eera o balta in jur :cry: iar rezectia la 2 dinti care a decurs fara probleme 6 zile, seara in a saptea , m-a terminat ....
am saturn natal la 5 gr gemeni III si mercur 9 fecioara.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat May 27, 2006 10:34 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Careul in T o sa se mentina si azi, si maine... Ieri am lucrat, azi lucrez, asta inseamna ca si maine tre sa vin la munca??? :cry:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat May 27, 2006 11:42 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Eu maine lucrez!!! :(



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat May 27, 2006 4:18 pm 
Din cate am inteles eu de la Gheorghita, solutia pt un careu in T este folosirea punctului reflex, in acest caz casa 4 Sagetator. Deci poate ca ar trebui sa stam acasa si sa ne ocupam de probleme ce tin de spiritualitate. Astrologia cred ca ar putea fi studiata mai cu spor acum :roll:. :? :)


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat May 27, 2006 4:57 pm 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Mihaela 01,

Ai dreptate . Dar eu cred ca fiecare putem gasi solutia daca ne uitam in harta noastra in ce casa cade Sagetatorul . Witch a ridicat harta pt ora 12:46 iar punctul reflex cade in casa 4 .Deci , ar fi o solutie pt cei care au sagetatorul in casa 4 .Daca ridica citeva ore mai tirziu punctul reflex cade intr-o alta casa , de aceea eu cred ca solutia pt fiecare in parte ar fi sa vedem in ce casa cade 14-16 gr sagetator in astrograma noastra . :)


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat May 27, 2006 5:28 pm 
Da annahita, asa este. In cursul celor doua zile Mercur va trece practic prin toate casele, dar punctul reflex ramane in Sagetator. Deci practic cred ca ar trebuie folosite caracteristicile Sagetatorului indiferent de situatie.

In orice caz, careul in T deja a trecut :D


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat May 27, 2006 10:00 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
annahita wrote:
Mihaela 01,

Ai dreptate . Dar eu cred ca fiecare putem gasi solutia daca ne uitam in harta noastra in ce casa cade Sagetatorul . Witch a ridicat harta pt ora 12:46 iar punctul reflex cade in casa 4 .Deci , ar fi o solutie pt cei care au sagetatorul in casa 4 .Daca ridica citeva ore mai tirziu punctul reflex cade intr-o alta casa , de aceea eu cred ca solutia pt fiecare in parte ar fi sa vedem in ce casa cade 14-16 gr sagetator in astrograma noastra . :)


Asa este Mihaela, punctul refelex este foarte important in interpretarea unei teme, dar si in analiza planetelor in tranzit. Acest punct reflex este real pe tema si nu trebuie neglijat. Este exact ca si cum ai pune 3 oameni sa se aseze in unghiurile unui triunghi dreptunghic isoscel... in felul acesta am observa ca persoaba care sta in unghiul drept s-ar tot uita in fata lui dupa cel cu care ar trebuie sa faca o echipa, asa cum fac celelalte doua participante le aspect. E un fel de cautare a unui echilibru de pozitie nu neaparat de trasaturi.

Annahita, ce sa mai spun BRAVO!... conexiunea pe care ai facut-o tu este un cat se poate exacta. Asa intelegem cel mai bine cum sunt particularizate unele aspectele generale la nivel de tema natala.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat May 27, 2006 10:26 pm 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Multumesc Gheorghita !


Sincer ,nu ma asteptam la aceasta apreciere . In schimb ,imi da mai mult curaj de a posta si de a-mi spune parerea .



Annahita


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 10 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group