It is currently Thu Mar 28, 2024 8:27 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: va rog,va rog, uitati-va un pic si pe datele mele de nastere
PostPosted: Fri Jul 14, 2006 2:07 pm 

Joined: Fri Jul 14, 2006 1:40 pm
Posts: 8
buna ziua,
sunt nascuta in orasul Roman, pe data de 4 august 1966,
in jurul orei 11
indraznesc sa va rog sa-mi spuneti cate ceva despre mine,
(uneori am impresia ca nu ma cunosc) :D

multumesc!



_________________
liniste
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: buna ziua Cristina
PostPosted: Fri Jul 14, 2006 3:39 pm 
User avatar

Joined: Mon Jul 03, 2006 2:11 pm
Posts: 156
Location: Galati
Dupa zodiacul chinezesc ________esti "cal de foc"
Dupa cel european _____________"leu" cu ascendent in "balanta"
Iata astrograma ta:

Image


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 15, 2006 12:13 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
E interesanta harta ta, Cristina. Esti piramidoasa, bravo tie. Cred ca ai avut pana acum o viata usoara, adica fara dificultitati, asta vreau sa zic. Asta poate insa sa induca o stare de lene, adica ti-e bine asa cum e si nu vrei mai mult. Pentru a invata ceva din viata este nevoie si de piedici, de obstacole (tu nu prea ai careuri). La servici, ar trebui sa nu ai probleme (Soare in X), asta daca-ti infranezi tendinta de a face mici excrocherii si fraude :) tendinta data de careul Soare Neptun. De fapt acumularea de bunuri ar trebui sa te preocupe cel mai putin, mai da-i incolo de bani (NS in II). De fapt nu asa, trebuie sa dai bani celor ce au nevoie de ei mai mult ca tine (NN in VIII).



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 15, 2006 2:23 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Cristina, Venus, ca patron al ascendentului, iti este situat in casa a 9-a, a studiilor si a drumurilor lungi. Ai putea sa traiesti undeva in afara tarii pentru o perioada...Ai cj Venus- Marte- Jupiter in Rac (esti o fire sensibila, uneori pasionala si joviala, atrasa de distractie, zic doar uneori, pt ca esti cam nestatornica in sentimente, cel putin Venus in Rac iti da o astfel de tendinta, desi in acelasi timp ai nevoie de tandrete si esti atrasa de viata de familie). Triada Venus- Marte- Jupiter din Rac in trigon cu Neptun din casa a II-a- esti o persoana rafinata, romantica si intuitiva, si s-ar putea ca datorita acestor calitati sa ajungi sa-ti castigi la un moment dat existenta, nu stiu sa-ti spun exact in ce fel.
Conjunctia Venus- Jupiter indica si faptul ca esti atrasa de frumos si de arta, esti o persoana politicoasa si pari in ochii altora drept o persoana onorabila. Accentuez partea cu calatoriile in strainatate, pt ca Jupiter este si el in casa a IX-a.
Pentru tine este sau va fi foarte importanta latura sociala, este important sa te realizezi, dar s-ar putea ca lucrurile sa nu fie chiar asa roz pe cat par...Soarele face cuadratura la Neptun, desi zodiile nu sunt compatibile..
Ar mai fi opozitia Luna la Uranus si Pluto..pe casele V- XI..Esti schimbatoare si susceptibila, fii atenta, ca poti deveni distructiva cand te supara ceva, invata sa-ti canalizezi mai bine energia, eventual sa-ti devolti latura artistica, sau sa devii echilibrata prin copiii pe care-i vei avea- invata, exact cum zicea si Mihnea, sa te detasezi un pic de latura materiala...


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 17, 2006 10:56 am 

Joined: Fri Jul 14, 2006 1:40 pm
Posts: 8
Buna ziua si
Multumesc SKORPIEI (imi e greu sa-ti spun asa :D ) pentru astrograma, mi-am listat-o!

Multumesc Mihnea pentru mesaj
"esti piramidoasa, bravo tie"
Bravo mie, :) , din pacate nu am nici un merit . Din mesaj am tras concluzia ca e de bine. :) dar te-as ruga, poti detalia un pic partea cu piramida? te rooooog !

Multumesc Marta,
mi-a placut ce mi-ai scris, :) , am retinut partea cu strainatatea ! Interesant.
Interesant si "ca poti deveni distructiva cand te supara ceva," . Drept sa spun, asta m-a cam speriat.
Nu sunt razbunatoare, sau sunt si nu-mi dau seama :D

inca o data MULTUMESC pentru mesaje

cu drag, Cristina



_________________
liniste
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 17, 2006 11:30 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Cristina, meritul e numai al tau pt piramida (sau piramide?) dar sa zicem ca e doar una, o piramida de apa (in semne de apa - Rac, Scorpion, Pesti). De fapt multe planete sunt in aceste semne de apa, ceea ce din start iti accentueaza latura intuitiva, sentimentala, emotionala a psihicului tau. Esti care va sa zica o persoana emotiva si sensibila, intuiesti ce e in sufletul celeilalte persoane de langa tine. Dar piramida face ca aceste energii sa fie armonios legate una de alta si iti confera un anumit talent si o usurinta de a lucra cu ele. Ei, nu stiu daca reusesc sa ma fac inteles... poate nici eu nu inteleg prea bine, dar in fine, sa continui. Deci fiinta ta e puternic patrunsa si strabatuta de sentimente si emotii, intr-o masura mai mare ca alte persoane care nu au aceasta configuratie. Dar aceste sentimente pot ramane in interiorul tau, daca nu faci ceva sa le exteriorizezi. Adica simti, iubesti, intuiesti, dar iti poate fi greu sa spui si sa exteriorizezi ceea ce simti. Aici te ajuta careurile sau opozitiile, care insa la tine sunt cam putine. Daca reusesti sa exprimi si celuilalt ceea ce simti, batalia este castigata, si piramida isi face treaba asa cum trebuie. Cam asa inteleg eu treaba cu piramida.



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 17, 2006 7:10 pm 

Joined: Fri Jul 14, 2006 1:40 pm
Posts: 8
MULTUMESC muuuuult, Mihnea.
am inteles TOT ce mi-ai scris :) .
si m-a bucurat ce am citit.
Acum mi-as dori si niste careuri :D .

inca o data,
MULTUMESC!



_________________
liniste
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon Jul 17, 2006 7:34 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
crissttina wrote:
Acum mi-as dori si niste careuri :D .


He he asta inseamna sa iei taurul de piept. De mult de tot a fost un film, "Sunt timid dar ma tratez". O comedie franceza, care mie mi-a placut mult la vremea aceea. Ideea cu careurile cred ca e oarecum asemanatoare. Trebuie sa creezi tu singura anumite situatii mai putin placute pt tine, si gata, ai creat un careu. Cand spun mai putin placute ma refer la ceva jenant oarecum, care te inhiba, care te face sa te simti aiurea... adica o situatie stresanta. E usor sa faci asta, daca ai ceva tupeu... In film cel putin, individul reuseste sa-si invinga timiditatea tocmai facand ceea ce ii e teama mai mult. Adica in loc sa fuga de o situatie jenanta, o creeaza singur, cu buna stiinta. Ideea e interesanta - singurul mod de a ne invinge frica e sa facem acel lucru de care ne e frica. :wink:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 18, 2006 7:54 am 

Joined: Fri Jul 14, 2006 1:40 pm
Posts: 8
poate ca ai observat, motto-ul meu e "liniste" . :D
dar, ciudat, viata m-a pus in situatii jenanate,
mi s-a intamplat sa merg pe strada, sa ma impiedic si sa cad, asa , in vazul lumii,
si culmea, nu o data, ci de mai multe ori
prima data m-am simtit f jenata, a doua oara am zambit si am mers mai departe. a treia oara , la fel.
dupa ce am invatat lectia, nu mi s-a mai intamplat.

puteti zambi, nu ma supar :)
deci, sa inteleg ca cineva acolo sus ma iubeste , chiar daca eu bodoganesc, uneori.

asta e exemplu care mi-a venit rapid in minte, mai sunt si altele, dar nu vi le spun :)

Cristina



_________________
liniste
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 18, 2006 11:47 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
crissttina wrote:
poate ca ai observat, motto-ul meu e "liniste" . :D


Da, am observat, si am vazut ca si numele e spus rar si in soapta... :lol:



_________________
Un astrolog competent poate demonstra ca orice eveniment, odata ce s-a produs, era inevitabil.
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 18, 2006 11:57 am 

Joined: Fri Jul 14, 2006 1:40 pm
Posts: 8
eu ma gandeam ca l-am accentuat ! :)



_________________
liniste
Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 11 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group