It is currently Thu Mar 28, 2024 12:47 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: astrograma
PostPosted: Thu Jun 15, 2006 3:23 pm 

Joined: Thu Jun 15, 2006 3:15 pm
Posts: 7
Ati putea sa ma ajutati si pe mine cu realizarea unei astrograme si, mai ales, cu o scurta interpretare a ei?
3.01.1964, Iasi, 3:00 a.m.

Ma intereseaza o explicatie (daca exista) a blocajelor ultimilor 2-3 ani. Sint obligatoriu de dus, sau e doar un sir de actiuni personale gresite?
Problema fundamentala, cred ca e cea a relatiilor de tot felul si a unei restructurari intense de personalitate (imposibil de controlat, dupa cum o percep eu).

Cum poate fi interpretat NS in casa I a personalitatii?

Multumesc.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: astrograma
PostPosted: Sat Jun 17, 2006 6:44 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Asta este astrograma ta

Image



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: astrograma
PostPosted: Mon Jun 19, 2006 10:24 am 

Joined: Thu Jun 15, 2006 3:15 pm
Posts: 7
Multumesc.
Daca are cineva timp sa-mi ofere si o scurta interpretare, i-as ramine recunoscatoare.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 11, 2006 5:07 pm 

Joined: Thu Jun 15, 2006 3:15 pm
Posts: 7
Cine poate sa arunce o privire si asupra astrogramei mele, please?
E important pentru mine in aceasta perioada....

Multumiri.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Tue Jul 11, 2006 10:35 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Buna Xenia,

gestul tau pare destul de disperat astfel incat am sa incerc sa iti raspund eu si sper ca altii sa ma completeze si corecteze daca e cazul.


Problemele tale sunt legate de comunicare si de relatia cu ceilalti. Ai un Mercur R in casa III si Capricorn ceea ce indica faptul ca esti o fire rationala, si logica care tinde spre perfectiune si spre a-si impune punctul de vedere. Cu aceasta pozitie a lui Mercur R in vietile anterioare ai refuzat sa spui adevarul sau chiar ai mintit iar acum te chinui la nivel de comunicare. Ceea ce trebuie sa faci acum este sa-ti urmezi intuitia si sa incerci sa renunti la rational. Apoi cu Uranus si Pluton R in Fecioara iti pregatesti totul cu minutiozitate si iti atingi scopurile prin mijloace stiute numai de tine insa gresesti fata de ceilalti de la care ai pretentia la aceeasi exigenta si performanta ca si a ta fara a lua in calcul faptul ca ei nu poseda calitatile tale. Trebuie sa inveti sa-ti canalizezi energia in perfectionarea creatiilor proprii, sa nu mai incerci sa-i perfectionezi pe ceilalti si sa le dai posibilitatea sa beneficieze de liberul arbitru.

De-a lungul celor 2 – 3 ani in urma de care vorbesti ai avut parte de mai multe tranzite un NS care ti-a trecut peste Ascendent si casa XII, un Marte care a stationat in Taur mult si bine pe casa VII si ti-a adus probleme la nivel de parteneriate si contracte. Apoi Jupiter in tranzit in opozitie cu Jupiter natal si Uranus in tranzit in opozitie cu Uranus natal pe casele V si XI respective IV si X care ti-au dus probleme cu cei apropiati, in sfera sentimentala, probleme in societate.
In curand Saturn in tranzit va face opozitie cu Saturn natal si iti va aduce o perioada mai agitata, mult stres, munca grea iar daca vei reusi sa depasesti si sa intelegi aceste aspecte vei deveni mai responsabila si mai matura. Jupiter desi cred ca ti-a adus ceva probleme in sfera sanatatii acum si-a reluat mersul direct iar de la iarna de cand va intra in domiciliu sper sa iti aduca si o perioada mai satisfacatoare la capitolul bani.

NS este situat in Capricorn insa tu avand AS in Scorpion el ocupa casa II . Esti atasata de bunurile materiale si ai o dorinta de putere si avere la care daca nu renunti ai putea avea parte de multe neplaceri. Trebuie sa renunti la teama de a pierde averea, trebuie sa inveti sa te detasezi de lucrurile materiale, sa inveti sa daruiesti de buna voie pentru ca altfel vei fii fortata prin diverse imprejurari nefericite si nu in ultimul rand un lucru extem de important: sa inveti sa respecti valorile spirituale.

Poate interpretarea mea te va surprinde insa eu sunt convisa ca iti cunosti singura calitatile si de aceea am incercat sa-ti arat mai mult unde gresesti si ce ar trebui sa schimbi. Sfatul meu este sa renunti la atitudinea ta de ai perfectiona pe ceilalti, sa incepi sa te mai bazezi si pe intuitie fara a calcula totul in cel mai mic detaliu si sa nu uiti ca acolo sus exista un Dumnezeu care nu ne da mai mult decat putem duce si ca multe lucruri pot fii intelese prin rugaciune iar dupa ce ajungi sa intelegi si sa accepti ce se intampla totul poate fii depasit mai usor.

Toate cele bune!

Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 12, 2006 9:48 am 

Joined: Thu Jun 15, 2006 3:15 pm
Posts: 7
Multumesc Ina pentru interpretare.

In mod evident, greselile ma intereseaza, pentru ca in mod sigur, ele m-au adus in situatia actuala in care, pare ca mi-am pierdut busola.
Sa stii ca nu ma surprinde interpretarea facuta de tine; cam la aceleasi concluzii am ajuns si eu, observind cum mi s-a schimbat viata in ultimii ani si incercind sa ma analizez mai mult.

Doar ca lucrurile par sa se fi schimbat atit de mult in aceasta ultima perioada, incit nu ma mai regasesc. Si e vorba de o schimbare majora, structurala, nu neaparat la nivelul evenimentelor de fiecare zi.

Si da, ai dreptate, problema fundamentala (si asta e veche de cind ma stiu) e la nivelul comunicarii. Nu neaparat ca n-as avea ce comunica, dar nu prea stiu cum s-o fac (am multe inhibitii). Si pentru a face gestul de a posta pe acest forum, m-am gindit si razgindit citeva zile.

Multumesc inca o data. Este un inceput de cunoastere....


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed Jul 12, 2006 10:23 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:35 pm
Posts: 154
Location: Timisoara
Da Xenia, ai mai trecut si printr-o cuadratura a nodurilor lunare si sunt convinsa ca ai fost fortata de imprejurari sa te schimbi; depinde de tine in ce directie.
Mercur R se afla in Capricorn intr-un semn al restrictiei si obstructiei si de aici acea inhibitie a ta si unde mai punem ca este si pe casa III a comunicarii.
Oricum e un inceput bun daca ai ajuns pe acest forum si mai ales daca ai inceput sa cauti cauzele pentru care sueferi.
Eu iti doresc numai bine.
Ina


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 7 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group