It is currently Thu Mar 28, 2024 1:27 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: astro mary
PostPosted: Mon Jul 31, 2006 10:08 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
ma ajutati sa interpretez si eu aceasta astrograma ?
Image

Avand ascendentul in sagetator ,are o inaltime peste medie ,un aspect fizic puternic si frumos.
Are inclinatii spre studiu,chiar spre poezie (are un talent innascut), dar acest har nu a stiut sa-l foloseasca.
Evolutia ei a fost ascendenta (un elev cu o minte sclipitoare) pana a avut o cadere cand nu a intrat la facultate (de fapt a avut un ghinion fantastic, a picat nu ca nu a stiut ci pentru ca i-a fost anulata o teza din cauza unei taieturi). A fost un soc pentru ea
dupa care viata ei a fost si este inca o insiruire de ghinioane


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: astro mary
PostPosted: Thu Aug 10, 2006 4:04 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Este foarte interesant cat de puternice sunt la ea semnele de destin. In primul rand cu Sensul vietii pe casa X si obligativitatea implicarii in social, tendinta care se sprijina pe un temperament duplicitar. Cand este vesela si independenta, cand interiorizata si rece si aproape intotdeauna curioasa, cu o putere, chiar fizica, aproape inepuizabila. destinul celor cu NN pe casa X este adesea unul traumatizant si, daca se sustine pe planete interiorizata, inseamna ca spiritul acela nu a cunoscut faima si recunoasterea sociala si, adesea, cedeaza in fata unui astfel de succes, punandu-si singur piedici. Esecul ei poate fi explicat prin faptul ca si-a ales gresit cariera, ca, de aceasta data, cu NN in X nu trebuie sa-i fie indiferent ce cariera alege ca atunci cand ai NN in IV, unde viata interioara este importanta. Eu cred ca a fost o revolta a adestinuui, adica tot a ei in realitate. Spun clar si raspicat asta pentru care un marcaj puternic pe casa VIII - o casa a subconstientului, a informatiilor detinute de dincolo de moarte, de dincolo de limita cunoscutului. Luna din Leu pe axa interceptata nu va face compromisuri si ii poate suprima nu doar alegerile gresite in ceea ce priveste cariera, ci chiar ii rupe imediat prietenii vechi, daca ele se dovedesc neconforme cu destinul sau. Are un talent special prin cuvand, prin exprimare si chiar dictie, iar cariera ei trebuie sa fie una in care relatiile interumane sa abunde in comunicari multiple, pe mai multe niveluri.
Are o astrograma frumoasa insa este prea fragila, adica s-a educat sa fie prea fragila pentru ca ii convine, pentru ca ea are o fire puternica si tenace. Se tine prea mult de concluziile ei, se leaga prea mult de observatiile ce reprezinta pentru ea realitatea si le tine pentru ea pentru a se coordona. Acesta este insa efectul unui trecut pe care si l-a petrecut in umbra altora, un trecut in care autoinstruirea a facut parte din regulile obligatorii pe baza carora se supravietuia si acum are tendinta sa faca la fel.
Seria esecurilor, la amploarea la care spui tu, nu poate fi explicata doar prin Neptun in X - dezamagiri sociale, profesionale - ci poate indica doar inceptul unui ciclu evolutiv in care ea iese din conul de umbra si oamenii o remarca.
Sa-i uram bun venit? Hm, i-ar suna ciudat ei pentru ca dupa tema nu se simte exclusa, dar are in permanenta nostalgia locurilor ascunse, elegante, pline de un parfum istoric special - adica locurile si perioadele in care a mai trait. Uranus retrograd in VIII o ajuta sa si viseze cum era candva pentru a i se mai diminua din dorul de siguranta pe care ar putea sa i-o ofere anonimatul.
Mie mi se pare extrem de interesanta aceasta informatie pe tema ei cu atat mai mult cu cat are planete pe casa I si deci are o personalitate evidenta, insa cu acest mesaj karmic expus putin mai sus, ea se simte foarte bine cand nu o cunoaste nimeni sau cand nu este in centrul atentiei.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: pentru Gheorghita
PostPosted: Thu Aug 10, 2006 5:41 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Cata drepate ai Gheorghita in ceea ce spui, ea este sora mea cea mare,si intotdeauna mi-a parut rau pentru ea si pentru zbuciumul din sufletul ei. Mama mea a iubit-o la nebunie (fiind primul copil) dar dupa esecul ei la facultate care a dezamagit-o f.tare iubirea mamei parca s-a transformat in altceva (cand ii pasa de ea, cand mi se parea ca o uraste).
Momentan sunt ca doi dusmani iar mama parca nu-i da nici o sansa....
Intotdeauna mi-a parut rau pentru oamenii destepti care se pierd pe drum..
Ea n-a avut inclinatii doar pentru literatura ci sclipea si la matematica , la chimie etc. si invatand foarte bine la scoala a dat tonul pentru noi , surorile ei .


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 3 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group