It is currently Fri Mar 29, 2024 10:08 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: casa 2 si casa9
PostPosted: Sun Aug 13, 2006 5:38 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
cum pot sa-l interpretez pe marte in exaltare (in capricorn) in casa a II-a?
am o nelamurire legata de casa a IX-a care incepe la 4 grade in leu si se termina la 28 grade in fecioara ( o casa destul de mare) iar in aceasta casa am pe Pluto la 18 grade in fecioara si pe Uranus la 19grade tot in fecioara, cum pot sa le interpretez?


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 13, 2006 8:00 pm 
Adria, Marte in casa II si Capricorn indica o activitate febrila in domeniul afacerilor sau in activitati de natura financiara. O implicare plina de energie atat pentru castigarea banilor cat si pentru cheltuirea lor, insa nu exista descurajare si nici motive prea mari de ingrijorare in privinta banilor.

Despre Pluton conjunct cu Uranus in casa 9, eu cred ca vei deveni fanatica in studierea astrologiei:)))))))


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 13, 2006 8:30 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
Mihaela, casa 9 nu este si casa strainatatii? Acest aspect apare la o sora de-a mea care a facut o facultate de mecanica si care nu a profesat macar o ora ca inginer mecanic, iar de vreo 2 ani lucreaza in Italia .Ma interesa acest aspect legat de strainatate, cunostinte astrologice nu prea are, dar cred ca nu-i timpul pierdut nici pentru ea.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 13, 2006 8:38 pm 
Da Adria, casa 9 este casa strainatatii, a studiilor inalte (facultati), a spiritualitatii, credintei, religiei. Cred ca stii deja ca Uranus situat intr-o casa confera un soi de instabilitate sectorului respectiv in care vor fi mai devreme sau mai tarziu rasturnari de situatie. Dar trebuie vazut si guvernatorul casei 9, si de asemenea relatia dintre Uranus si guv. casei 9.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Aug 13, 2006 9:17 pm 
User avatar

Joined: Mon May 15, 2006 9:50 am
Posts: 296
Location: Cernavoda
casa 9 are cuspida in leu , deci planeta guvernatoare a casei 9 este Soarele care este in careu cu Uranus.

Am citit ca acest aspect este constructiv , este necesar evolutiei armonioase.
In acelasi timp este un aspect de lupta, de obstacole in viata pe care ea le-a depasit cu toate ca nu i-a fost asa usor.
Pur si simpu ea intr-un fel a fost fortata sa plece in strainatate pentru a putea sa-si creasca cei trei copilasi( doi gemeni de 4 ani iar cel mai mare de 6 ani), i-a fost imens de greu sa stea departe de copii dar alta sansa nu a avut.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 5 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group