It is currently Thu Mar 28, 2024 2:24 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 21 posts ] 
Author Message
 Post subject: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Wed Jul 29, 2009 1:52 pm 
User avatar

Joined: Wed Oct 08, 2008 5:06 pm
Posts: 49
Sunt nascut in 30/12/1973,la brasov,ora 14:30.
As posta harta natala,si pe cea anuala(2008/2009),insa nu stiu cum sa fac asta pe net,si oricum,abia am instalat windowsul,asa ca nu am programele de astro inca instalate.
Nu ma sperie ideea ca voi muri,da' as vrea sa va dati si voi cu parerea pe anualul ala.Macar sa nu ma gandesc ca sunt subiectiv.
Bine'nteles,daca vreti.

Ascendentul anual e in casa 8...stapanul ascendentului anual(saturn),e in casa a 8-a(anuala),foarte prost aspectat si chiar in qvadratura cu ascendentul anual...;stapanul casei 8 natale(jupiter),e in casa 1 anuala si in opozitie cu marte,care la nastere se gasea in casa 12;saturn natal,care la nastere era in opozitie cu soarele si cu mercur stapan al ascendentului(din casa a 8-a)e acum in conjunctie cu pluton,si qvadratura cu soarele,care in anual,e conjunct cu venus,in casa 12...
Plutonul anual(la nastere pluton fiind in qvadratura cu soarele mercur si saturn),a ajuns in conjunctie cu mercur si soarele,si in opozitie cu saturnul natal...
Stapanul ascendentului natal,e mercur,si peste mercurul natal,trece pluton anual,iar saturnul anual,stapanul ascendentului anual,e in qvadratura cu mercurul natal...
Ascendentul anual,nu e doar in casa a 8-a natala,ci si in superpozitie cu lilith natal...
In anual,casa a 8-a e sub stapanirea soarelui,care se intampla sa fie conjunct(superpozitie cu orb de 3 grade) cu ascendentul (anual)insa in casa a 12-a...
Asa ca,toate planetele,pozitiile si casele legate de moarte,sunt implicate...

Am dat link-uri catre cele doua harti,ca nu stiu sa le postez pe forum.

Natalul: http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid= ... dd=19&ast=

Anualul: http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid= ... dd=19&ast=


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Wed Jul 29, 2009 3:19 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Eu as spune ca va fi un an de incercari, un an de schimbari majore, unele dintre ele dureroase si intr-un fel violente. Vei intra intr-un fel in contact cu gandul la "marea trecere", dar mai ales cu fobia respectiva. O moarte din anturaj te poate face sa experimentezi trairi speciale. Casa a VIII-a inseamna si vrajitori, ai grija sa nu devii victima unor puteri oculte; in cazul in care urmezi o practica spirituala gen yoga, trebuie sa fii cu bagare de seama, si sa nu risti nimic. In mod special trebuie sa-ti intaresti aura in acest an, in care ai putea deveni foarte vulnerabil. Aceasta o poti face prin adoptarea unui stil de viata sanatos, prin cultivarea unor ganduri pozitive, si nu in ultimul rand prin spiritualitate. O meditatie sau macar o rugaciune zilnica de cateva minute te pot ajuta enorm.
Nu in ultimul rand, iti amintesc ca casa VIII-a e responsabila de banii luati prin credite, asa ca ai grija, in cazul in care ai contactat vreunul sa achiti ratele la timp.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Wed Jul 29, 2009 7:01 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Arcangelo wrote:
Sunt nascut in 30/12/1973,la brasov,ora 14:30.
As posta harta natala,si pe cea anuala(2008/2009),
Nu ma sperie ideea ca voi muri..........

Asa ca,toate planetele,pozitiile si casele legate de moarte,sunt implicate...

Nu te sperie, dar te preocupa....si asta nu-i bine deloc.
Stii, nu se moare pentru ca ai un ascendent anual in casa VIII natala sau ca ai casele de finalitate super solicitate....nu ne omoara planetele, ne omoram singuri , cateodata din neatentie...
Printre altele,stii de ce zic asta? Revolutia solara valabila in cazul tau s-a intamplat in 30 dec 2008, ora 2:26 am, (si inca mai "tine" pana la 30 dec 2009). Ascendentul este in casa muncii, munca aia pe care o facem de nevoie,(ai inteles tu bine ca ma refer la casa a VIa..) , iar guv ascendentului este in casa a IIa anuala...
Cu siguranta Rev sol actuala nu-ti prezice moartea, chiar daca ar fi sa vina.... :)



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Wed Jul 29, 2009 10:42 pm 
User avatar

Joined: Wed Oct 08, 2008 5:06 pm
Posts: 49
Intr-adevar,casa a 8-a,singura nu prezice moartea proprie...dar asocierea repetata intre casele 1 si 8,ascendent si soare,si guvernatorii caslor 1 si 8,nu pot fi ignorate.Nici semnificatorul general al mortii,pluton,nici semnificatorii din natal si din anual.Si aspectele sunt foarte clare...eu nu vad vreun echvoc.

Mihaela,revolutia actuala,nu-mi prezice moartea,asa cum ai spus,insa imi prezice unele probleme la servici,si cu banii(s-au facut disponibilizari,nu am mai primit bonurile de masa,facem ore suplimentare...ni s-a ,,cerut"sa intram o saptamana in concediu fara plata...si am probleme cu banii,dupa cum iti poti imagina...iar cu sanatatea(casa 6)am avut ceva probleme...mi s-a rupt un incisiv ,am intrat in datorii ca sa ma duc la dentist,si am fost silit de lipsa banilor sa intrerup "renovarile" din gura mea...
Predictiile anualului,se realizeaza,dupa cum vezi.Dar asta e situatia pe anul asta...pentru anul viitor,a Dios,amigos :P


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 1:02 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Arcangelo wrote:
.. aspectele sunt foarte clare...eu nu vad vreun echvoc.

Lucrurie le vedem asa cum vrem sa le vedem. Binele si raul exista in viata fiecaruia dintre noi, depinde ce alegi tu sa vezi in anul asta si in cel care urmeaza.....depinde de tine daca te vei lasa demoralizat de ruperea unui incisiv sau daca durerea suferita te va face sa ai mai multa grija de tine, te va face mai bun....
Arcangelo wrote:
..pentru anul viitor,a Dios,amigos

Ti-am zis, totul exista in viata, doar alegerea e a ta....



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 6:55 am 
User avatar

Joined: Wed Oct 08, 2008 5:06 pm
Posts: 49
Binele si raul,sunt criterii morale,iar eu vorbeam despre confirmarea prin evenimente a predictiilor din anual,nu faceam judecati de valoare...tu le faci.Aici nu e vorba despre alegeri,ci despre predestinare...insisti sa-mi bagi ideea alegerii destinului sub nas,si e ok;asta daca nu esti astrolog,si nu crezi intr-o ordine care transcede alegerile noastre constiente.
Fie pot sa aleg daca mor la anul,fie nu.Fie evenimentele majore ale unui an anume,pot fi prezise de o astrograma,fie nu.E atat de simplu.Nu pe mine ma contesti,ci valabilitatea /capacitatea astrologiei de a face predictii...si o repet,asta e ok,dar nu pentru un astrolog.
In chestiuni atat de importante,ca moartea cuiva,eu spun ca destinul e cel care se pronunta,si nu libertatea noastra de a alege o anume experienta.
Intradevar,lucrurile le vedem asa cum vrem sa le vedem,sau nu le vedem deloc,daca nu vrem sa le vedem...


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 8:22 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Nu, Arcangelo... Nu insist in sensul niciunei idei, nu intentionez sa bag nimanui absolut nimic in cap. Fiecare isi baga singur, dupa disponibilitati. Nu insist nici in sensul oferirii unor certitudini despre sfarsitul vietii unui om. Nu sunt astrolog, dar verific o astrograma inainte de a o comenta...nu te contest pe tine, pentru ca nu am motiv , iar relatia mea cu astrologia nu o cunosti, deci cred ca nu te poti pronunta:cat si ce cred eu... Stiu ca niciun astrolog adevarat nu-ti va spune:da, aceasta rev solara confirma moartea ta...
La topicul tau “Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea”, la care ai facut un comentariu “As posta harta natala,si pe cea anuala(2008/2009),insa nu stiu cum...”, am exprimat pur si simplu o constatare vis a vis de o rev solara care de fapt avea asc in casa a VIa, nicidecum in VIII, precum spuneai...
Ignora, te rog, comentariul meu ...oricum, pentru anul asta sansele sa mori s-au redus mult...au trecut deja 7 luni.
Asta e! nu am putut sa-ti spun ceea ce ai fi vrut sa auzi: ca "anuala 2008/2009" iti prezice moartea...
Sa ai o viata linistita....



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 8:33 am 
User avatar

Joined: Wed Oct 08, 2008 5:06 pm
Posts: 49
Era vorba despre revolutia solara din 2009/2010...fiind nascut in 30 decembrie,e firesc sa spun ,,la anul",referinduma la acea revolutie,si nu la cea de anul asta...
Ma refer adica la anul 2010,global(ca din anul 2009,revolutia solara prinde practic doua zile,30 si 31 decembrie 2009.)
Insa ai dreptate,am scris 2008/2009,in loc de 2009/2010.Gresala mea.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 8:52 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
:shock: De cand un astrolog nu trebuie sa emita judecati de valoare, asa cum spui tu, Arcangelo? Regret ca te dezamagesc, dar astrologia nu e o stiinta exacta (mai ales in ceea ce priveste predictia viitorului), in interpretare intervin deseori intuitia, uneori premonitia. Chiar si un astrolog crede in liberul arbitru si in destinul care se poate imbunatati prin arderea karmei.
Mihaela avea dreptate, riscul ca atunci cand ai cat de cat idee despre astrologie este mare sa-ti bagi cine stie ce idei fixe in cap, asta se numeste autosugestie.
Iti reamintesc, cum spuneam in primul mesaj, casa VIII-a este casa banilor altora. Ai spus ca ai facut datorii, ai grija sa le platesti, pentru ca ai putea avea probleme serioase. Din cate constat nu citesti in intregime mesajele pe care le primesti si e pacat, pentru ca cei care incearca sa te ajute cu raspunsuri (chiar si fara "diplome de astrologi") o fac cu cele mai bune intentii.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 11:23 am 
User avatar

Joined: Wed Oct 08, 2008 5:06 pm
Posts: 49
Casa a 8-a vorbeste despre bani intr-un anual(lipsa lor,datoriile,banii altora,si mosteniri)dar atunci cand aspectele sugereaza conexiuni cu casa a doua.In cazul revolutiei solare de care vorbesc,sunt f multe lagaturi intre casa 8 si casa 1/ascendent.
Am citit mesajul tau,dar nu ti-am raspuns pana acum,pentru ca interpretarea ta e posibila,dar nu cred ca cea mai buna,si motivul tocmai l-am enuntat mai sus.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 12:50 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Arcangelo wrote:
Casa a 8-a vorbeste despre bani intr-un anual(lipsa lor,datoriile,banii altora,si mosteniri)dar atunci cand aspectele sugereaza conexiuni cu casa a doua.In cazul revolutiei solare de care vorbesc,sunt f multe lagaturi intre casa 8 si casa 1/ascendent.


Casa a II-a are intotdeauna conexiuni cu casa a VIII-a, numai ca in timp ce casa a II-a reprezinta banii castigati de persoana respectiva, casa a VIII-a este casa banilor proveniti de la altii (poate fi vorba de credite, dar si de mosteniri).

Chiar daca casa a VIII-a are intr-o harta anuala conexiuni cu ascendentul, ea isi pastreaza semnificatia. Pot fi probleme la nivel fizic, somatizari si din cauza stresului provocat de datorii, probleme la nivel fizic si din cauza fobiei de moarte (intervine undeva si Lilith am inteles- asta este un indiciu ca frustrari mai vechi pot iesi la suprafata din inconstient, ca urmare sa spunem a unei scheme mentale de abandon din copilarie), sau probleme fizice legate de agresari oculte.

Arcangelo wrote:
Am citit mesajul tau,dar nu ti-am raspuns pana acum,pentru ca interpretarea ta e posibila,dar nu cred ca cea mai buna,si motivul tocmai l-am enuntat mai sus.


Inteleg ca faci "efortul" sa dai feed back doar la raspunsurile pe care le consideri cele mai bune. Daca este ok sau nu, te las pe tine sa te gandesti.
Poate ar fi cazul ca te data aceasta sa cauti un astrolog profesionist care ofera servicii contra cost. Asta e, pe forum risti sa intalnesti si diletanti.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 1:57 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
*a se citi astrolog profesionist cu ghilimelele de rigoare.

Mult succes Arcangelo, se pare ca aici nu ai reusit sa gasesti ce cautai.. eventual poate compasiune. Din pacate sau din fericire, in final trebuie sa facem fata singuri provocarilor pe care le indica astrele. Doar in acest fel putem evolua.



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 8:19 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Arcangelo wrote:
Era vorba despre revolutia solara din 2009/2010...fiind nascut in 30 decembrie,e firesc sa spun ,,la anul",referinduma la acea revolutie,si nu la cea de anul asta...
Ma refer adica la anul 2010,global(ca din anul 2009,revolutia solara prinde practic doua zile,30 si 31 decembrie 2009.)
Insa ai dreptate,am scris 2008/2009,in loc de 2009/2010.Gresala mea.


Pai...se poate face un lucru foarte simplu.Iti sarbatoresti aniversarea in alta parte.In asa fel incat sa schimbi locul ascendentului.Pur si simplu urci intr-un tren si te indepartezi de locul pentru care ai ridicat aceasta harta.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 8:48 pm 
User avatar

Joined: Wed Oct 08, 2008 5:06 pm
Posts: 49
Multumesc pentru bunavointa.Stiam asta.Nu imi pot permite sa merg prea departe,si in domeniul in care lucrez(turism la munte),e plin sezon in perioada aia,nu pot sa-mi iau concediu.

Nici nu vreau cu adevarat sa mai traiesc...sunt gay,si singur,si fara speranta in a schimba situatia asta.Si m-am saturat de ea.Chiar daca m-am adaptat/obisnuit cu ea.Nu sunt deprimat,nu imi propun sa ma sinucid,adesea sunt vesel,fericit,dar chiar mi-a ajuns sa experimentez situatia asta,si sa vad ca nu pot face nimic pentru a o schimba.
Va rog sa va abtineti sa ma moralizati,sau sa imi explicati ce minunata e viata,bla-bla.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Thu Jul 30, 2009 10:26 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Stiu ca deplasarea voita doar in ziua Revolutiei solare in scopul schimbarii destinului in anul respectiv nu este o solutie.... Ar putea fi utila acea deplasare daca in noua locatie nativul intentioneza sa locuiasca o mare parte din an, sau cel putin intr-o perioada importanta a tranzitului ascendentului progresat ...



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 4:05 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Arcangelo wrote:
Multumesc pentru bunavointa.Stiam asta.Nu imi pot permite sa merg prea departe,si in domeniul in care lucrez(turism la munte),e plin sezon in perioada aia,nu pot sa-mi iau concediu.

Nici nu vreau cu adevarat sa mai traiesc...sunt gay,si singur,si fara speranta in a schimba situatia asta.Si m-am saturat de ea.Chiar daca m-am adaptat/obisnuit cu ea.Nu sunt deprimat,nu imi propun sa ma sinucid,adesea sunt vesel,fericit,dar chiar mi-a ajuns sa experimentez situatia asta,si sa vad ca nu pot face nimic pentru a o schimba.
Va rog sa va abtineti sa ma moralizati,sau sa imi explicati ce minunata e viata,bla-bla.

Ei,fara suparare,insa atunci nu degeaba trebuie sa treci prin ceea ce prezinta aceasta revolutie solara. :? Poate ca ti-e dat sa descoperi ca ceva se poate,totusi,schimba.In fine,nu ma aventurez in a despica firul in 4 ori in a moraliza una alta,dar ...nimic nu este intamplator.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 4:13 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Mihaela wrote:
Stiu ca deplasarea voita doar in ziua Revolutiei solare in scopul schimbarii destinului in anul respectiv nu este o solutie.... Ar putea fi utila acea deplasare daca in noua locatie nativul intentioneza sa locuiasca o mare parte din an, sau cel putin intr-o perioada importanta a tranzitului ascendentului progresat ...

Daca spui ca "stii",presupun ca ai si verificat,deci nu ma avant in a te contrazice.Totusi eu sunt sceptica si am argumente.Cel mai simplu ar fi astrologia orara.
Nu imi ridic harti la o intrebare pana cand imi convine raspunsul.Locul si momentul prim in care a fost ridicata harta ramane batut in cuie.
Daca eu imi petrec aniversarea in Insulele Haway si ascendentul revolutiei solare va fi in casa a V-a ,sa zic,ma indoiesc sincer ca venind dupa 2 zile acasa,va trebui sa iau in considerare un an axat pe...boala cronica,de exemplu.Sigur ca nu intram in amanunte de genul:daca in harta rev. sol.,fie ea in Hawai ,fie in Bucuresti,casa VI sau XII sunt prost activate....sunt sanse de boala,etc.Astea sunt amanunte care la acest subiect nu ar face decat sa ne determine sa dam cu presupusul.
Ca "ce mi-e scris,mi-e pus in frunte" e o vorba cu miez,nu contesta nimeni,insa ca om,am libertatea de a alege,nu?
Si ma intreb de ce marii regi se foloseau de astrologi cand puneau la cale batalii?Doar nu stateau intr-un loc anume un an intreg.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Fri Jul 31, 2009 5:57 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Lara_L wrote:
Daca spui ca "stii",presupun ca ai si verificat,deci nu ma avant in a te contrazice.Totusi eu sunt sceptica si am argumente.....

Lara, recunosc, nu am verificat... asta e! Nu am verificat, dar spun in continuare ca stiu...Si sa-ti spun de ce:
1.nici nu am plecat de acasa in ultimii ani in ziua revolutiei mele solare, deci nu as fi avut cu ce compara evenimentele anului respectiv
2.si mai mult de atat, am inteles foarte bine multele explicatii pe care ni le-a dat, cu ani in urma, pe tema deplasarii in ziua rev solare in scopul schimbarii destinului, aici, pe forum, Gheorghita... ar fi insemnat sa pierd timpul verificandu-l pe el.Chiar ar fi fost o pierdere de timp inutila. Niciodata nu as putea gasi semnificatiile tranzitelor asa cum o face el, iar Rev Solara e un tranzit, nu???
Sunt multe locuri pe forum unde se explica lucrul asta, arhiva este tare mare si nu am retinut linkurile. Am retinut informatia pe care o citeam la momentul acela si o folosesc chiar si fara sa o verific...asta e..



_________________
Mihaela A.G.(mag)
(http://argmihaela.blogspot.com)
"Există în noi ceva mai adânc decât noi înşine". (Sf. Augustin)
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Sun Aug 09, 2009 1:24 am 

Joined: Wed Aug 09, 2006 6:47 am
Posts: 23
Legatura dintre casele 1 si 8 arata mai degraba sinucidere decat moarte pur si simplu...


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Wed Aug 12, 2009 2:43 pm 
User avatar

Joined: Fri Nov 02, 2007 6:21 am
Posts: 87
Mihaela wrote:
Lara_L wrote:
Daca spui ca "stii",presupun ca ai si verificat,deci nu ma avant in a te contrazice.Totusi eu sunt sceptica si am argumente.....

Lara, recunosc, nu am verificat... asta e! Nu am verificat, dar spun in continuare ca stiu...Si sa-ti spun de ce:
1.nici nu am plecat de acasa in ultimii ani in ziua revolutiei mele solare, deci nu as fi avut cu ce compara evenimentele anului respectiv
2.si mai mult de atat, am inteles foarte bine multele explicatii pe care ni le-a dat, cu ani in urma, pe tema deplasarii in ziua rev solare in scopul schimbarii destinului, aici, pe forum, Gheorghita... ar fi insemnat sa pierd timpul verificandu-l pe el.Chiar ar fi fost o pierdere de timp inutila. Niciodata nu as putea gasi semnificatiile tranzitelor asa cum o face el, iar Rev Solara e un tranzit, nu???
Sunt multe locuri pe forum unde se explica lucrul asta, arhiva este tare mare si nu am retinut linkurile. Am retinut informatia pe care o citeam la momentul acela si o folosesc chiar si fara sa o verific...asta e..



Eu lui Gheorghita ii acord mare credit si intotdeauna am dat feedback ,atunci cand e fost cazul.
Din moment ce nu pot citi acum exact cum au decurs acele discutii pomenite de tine,nu imi pot face nici o parere obiectiva.
Oricum,eu imi sustin rezervele mentionate anterior.
Sa spunem ca sunt de 3 zile la mare departare de locul natal si imi serbez ziua de nastere acolo.Harta revolutiei solare sa presupunem ca arata ceva foarte frumos privitor la casa II.Toate aspectele influenteaza pozitiv finantele castigate prin munca proprie.
Revin acasa dupa alte 3 zile.Hm....pot ridica o noua harta pentru momentul revenirii sau chiar pentru aniversare.Si harta noua (desi cum am spus mai sus,nu ii mai vad rostul;exact ca in astro orara) seamana cu cea mentionata si discutata aici.
Sincer si cu toata convingerea cred ca eventual s-ar ajunge la un mixaj al evenimentelor.Acele finante frumos promise de prima harta nu ar disparea,insa calea de a le obtine va fi diferita.Insa de la a trece de la alb la negru(sau mai corect,de la apa la foc),brusc ,fara nicio influenta decat cea a locatiei si fara nicio legatura ,ma indoiesc ca este posibil.

Acum un an o prietena m-a rugat sa-i ridic o harta a revolutiei solare.Nu stia insa daca isi va petrece aniversarea in orasul natal,ori in capitala.Am ridicat pentru ambele locatii.Stupoare!!!Orasul despre care vorbesc se afla la vreo 800 km departare de Bucuresti.Harta arata aceleasi lucruri.
Pentru mine sau pe mine am facut un experiment.Cu ceva ani in urma imi mergea foarte greu din punct de vedere financiar.Tot rasfoind cartile de astrologie,am descoperit faptul ca din momentul in care parasesti tara natala si te stabilesti undeva la departare,se schimba ...ceva.
Nu-s foarte clarificata asupra acestei probleme,insa povestesc ce am facut.
Am ridicat niste harti pentru USA si Germania.
Stupoare din nou:casa II arata tot piedici si dificultati.Ascendentele difereau,dar cumva totul era astfel asezat,incat ce era de dus,trebuia dus.Insa dificultatile erau de alta natura,semn ca traiul in acele tari mi-ar fi putut schimba unele obiceiuri,sau stil de viata,sau mai stiu eu ce.

Concluzia mea?De anumite lucruri nu se prea poate scapa insa raul poate fi sublimat,influentele negative pot fi depasite prin anumite alegeri,indiferent de locatie.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: Revolutie solara ce pare sa-mi prezica moartea
PostPosted: Fri Mar 04, 2011 11:12 pm 
User avatar

Joined: Wed Oct 08, 2008 5:06 pm
Posts: 49
Nu am murit mai!
Am fost concediat,apoi am stat somer 8 luni doar ca sa ma intorc la munca si sa constat ca totul s-a schimbat in mai rau pe-acolo.
A fost si un an de singuratate si izolare (soarele era in casa a 12-a),am avut o preocupare constanta sa ma transform si sa imi schimb modul de a gandi si atitudinea...(asta legat de casa a 8-a)
Am avut si perioade depresive in care mi-am dorit sa mor odata,pentru ca aspectele erau foarte grele,si am retrait problemele emotionale din copilarie,pe care le credeam depasite...si nu erau.
Singura legatura cu moartea cuiva,a fost un accident bizar al bunicii,care s-a pomenit cazuta in mijlocul soselei,intre masini,fara sa stie cum a ajuns acolo...a avut o ameteala,o deruta ceva si putea sa fie ucisa atunci.
Ea spunea ca a vazut o lumina si cineva a ridicat-o de jos...e convinsa ca a fost salvata miraculos de la moarte.(s-a ales cu un brat in gips...)
E ciudat poate sa zic asta,insa intr-adevar preocuparea pentru eliminarea urmarilor unor rani mai vechi,din copilarie,restrictiile financiare,dar si suportul financiar din partea altora,au avut toate legaturi cu casa a 8-a si cu casa 1,chiar daca nu am murit.
Inca!
O sa radeti poate,dar anul asta am soarele in casa a 8-a anuala si ascendentul in casa a 12-a natala...
Nu zic ca am sa mor eu...din pacate am o matusa in harta careia sunt toate semnele posibile si imposibile ca va muri...iar horoscopul anual e un cosmar astrologic,in care toate planetele sunt asezate intr-un careu in T,si exista doar un singur sextil,pe langa foarte multe aspecte rele,vizand casa a 8-a in mod special...
A fost deja 5 zile in coma in spital,apoi inca 5 saptamani intr-un sanatoriu,si nu si-a revenit inca cu adevarat,desi e acasa...
Eh...vedem ce se intampla cu mine...ca am timp sa mor si la anul,cand voi avea ascendentul in casa a 4-a :D
Multumesc celor care au raspuns pe topicul asta,chiar daca nu am fost de acord cu interpretarile lor atunci.
Intre timp cred ca sunt mai putin defensiv si suspicios fata de cum eram atunci.(asta a fost impresia mea citind si raspunsurile mele)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 21 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group