It is currently Thu Mar 28, 2024 7:17 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 
Author Message
 Post subject: SERIOZITATE SI PROFESIONALISM
PostPosted: Sat Jul 23, 2005 1:11 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Dintre toti astrologii romani, in afara de Armand Constantinescu, caruia toti pasionatii de astrologie ii respecta memoria, exista 3 astrologi ce privesc astrologia cu seriozitate, care au profunde cunoastinte de astrologie, iar devotamentul lor fata de deontologia profesionala a astrologului se identifica de cele mai multe ori cu respectul fata de om: Dan Ciuperca, Urania (Simona Varzaru) si Cristina Demetrescu.
Acesti oameni au din partea mea respect si admiratie totala.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: SERIOZITATE SI PROFESIONALISM
PostPosted: Sat Jul 23, 2005 1:39 am 

Joined: Wed Jul 20, 2005 11:34 pm
Posts: 2
coser wrote:
Dintre toti astrologii romani, in afara de Armand Constantinescu, caruia toti pasionatii de astrologie ii respecta memoria, exista 3 astrologi ce priveste astrologia cu seriozitate, care au profunde cunoastinte de astrologie, iar devotamentul lor fata de deontologia profesionala a astrologului se identifica de cele mai multe ori cu respectul fata de om: Dan Ciuperca, Urania (Simona Varzaru) si Cristina Demetrescu.
Acesti oameni au din partea mea respect si admiratie totala.


Sunt de acord cu tine, in privinta primilor doi, in privinta Cristinei Demetrescu da-mi voie sa nu-ti impartasesc opinia. probabil ca o simpatizezi pentru ca este sagetator cu leu, chiar daca ei nu-i place acest ascendent si-i place sa creada ca este in rac.

Sa stii Coser ca sunt multi alti astrologi foarte buni, care au multe informatii, studiaza temeinic astrologia de ani de zile dar nu vor sa apara in prim plan. Un asemenea exemplu ar fi Mircea Plangu sau Tana Rosca.


Cu drag,
Light


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: SERIOZITATE SI PROFESIONALISM
PostPosted: Sat Jul 23, 2005 8:15 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Cristina Demetrescu mi-a atras atentia prin niste elemente de detaliu pe care le-a indicat, nu pt ca a laudat-o dr. Cristian Andrei. Am vazut-o la un moment dat la "Trenul vietii" intr-o emisiune cu Magna Stavinski, o femeie desteapta, citita, cu talent oratoric, dar o luptatoare impotriva astrologiei (cel putin asa s-a aratat de fiecare data), si in fata careia s-a descurcat de minune... la prima vedere am avut emotii, am crezut ca o va desfiinta Magda Stavinski in stilul ei caracteristic, imbatabil, ceea ce nu s-a intamplat

Personal nu o cunosc, si nici nu as dori...am vazut-o in niste fotografii alaturi de cei de AAR si mi s-a parut nepotrivit, nu vrea sa o judec, dar sper sa-si aduc aminte de proverbul "Cine se aseamana se aduna!"

Cu toate acestea ceea ce transmite este corect, frumos si profesionalist si o admir pt asta...

nu imi plac sagetatorii cu asc in leu (cel putin nu acum)... este o combinatie periculoasa, vicleana ce da obsesie de putere lipsa de scrupule, egoism. Sunt oameni de succes si primesc de timpuriu aprecierea celorlati, iar generozitatea leului este trecuta in umbra de placerea teribila a sagetatrului de a-si construi conveniente numai pt el. Ori generozitatea implica un efort, iar sageatorii cu un astfel de ascendent daca pot salva aparentele si in spate sa acumuleze cat mai mult, sa fie cat mai sus este perfect pt ei...am observat ca acest asc in leu pt un sagetator este o tentatie mai mare decat un marcaj pe gemeni pt un rac sau marcaj pe scorpion pt o balanta ... eu am aproape de mine 2 persone cu o astfel de combinatie.
Este clar ca are ascendentul leu...

Despre ceilalti... nu ii cunosc, am gasit pe google ceva simplutz tare scris de Tana Rosca... probabil ca sunt, asta ma bucura foarte tare...
Romania este o tara speciala, uraniana, iar astrologia romaneasca va trebui deparazitata pt ca au iesit in frunte parazitii si nu e bine...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 29, 2006 8:08 pm 
Profit si eu de sectiunea aceasta a forumului pentru a va intreba ce parere aveti despre astrologul Radu Stefanescu. El spune ca a studiat in SUA, ca a stat cativa ani in Tibet si ca este primul profesor de astrologie din Romania. Probabil ca asa este, insa l-am vazut la TV intr-o emisiune de dimineata in care efectiv facea "tumbe si giumbuslucuri astrologice". Deci chiar nu stiu ce sa cred.
mihaela.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 29, 2006 9:59 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Nu am auzit de el... si nici nu l-am vazut la tv...
Pe ce post apare?



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 29, 2006 10:15 pm 
A aparut la un moment dat la "Canalul de stiri" pe Antena 1 dimineata de la 8:00. Mai scrie horoscopul in revista Ciao unde are un nr de telefon si o adresa de e-mail (banuiesc pt doritorii de consultatii contra cost) si de asemenea fotografia.
Sustine ca a fost profesorul lui Neti Sandu si al Uraniei. Tot el sustine ca a fost primul profesor de astrologie din Romania si dupa cursurile predate de el se tiparesc acum carti de astrologie la noi.
De multe ori apare la Antena 1 la stiri pentru a explica astrologic diferite evenimente.
De asemenea mai sustine ca este astrologul unor personalitati politice si chiar ca este chemat frecvent la Cotroceni.
Posibil ca ceea ce sustine sa fie adevarat, insa eu voiam sa mai aflu si alte pareri.
mihaela.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 29, 2006 10:24 pm 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
Am citit ca a fost declarat de catre americani astrologul anului, cu toate ca dupa ce l-am urmarit cu ceva timp in urma la o emisiune a lui D. Diaconescu, pe vremea cand toti se pricepeu la prezis cutremurele in Romania, deci dupa acea emisiune as zice ca expresia Mihaelei "tumbe si giumbuslucuri astrologice" este mult prea eleganta ...Sau poate fiind eu o mare incepatoare, am ramas cu aceasta impresie :roll:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun Jan 29, 2006 10:37 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
da, acum stiu... l-am vazut o singura data... da este un tip ferchezuit, mult prea atent cu aspectul sau fizic, cu varsta parca in jurul a 40 de ani... imi amintesc ca se tot lauda cu consulatiile sale, fara sa spuna nimic concret de parca cita din "Pelerinul roman" si sa el practica astrologia chiar cand a fost interzisa... bla bla
Cat despre faptul ca a fost profesorul catorva personalitati in domeniul astrologiei nu este exclus, dar asta il face si mai insipid.
Si eu am avut o invatatoare care avea o pasiune teribila - batea copii. M-a batut si pe mine in clasa I foarte tare si s-a dus bunicutza mea la ea si numai cat nu a batut-o si ea pe invatatoare, dupa care comportamentul ei vis-a-vis de mine s-a schimbat. Pe aceasta invatatoare o mai vad din cand in cand... nici nu o mai salut. Si ea ar putea foare usor sa se laude ca m-a invatat sa scriu si sa citesc...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 8 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group