It is currently Thu Mar 28, 2024 9:00 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 
Author Message
 Post subject: Rugaminte pt Coser
PostPosted: Fri Jul 21, 2006 1:14 pm 

Joined: Thu Nov 24, 2005 1:55 pm
Posts: 10
Salut Coser.Ma numesc Alex si am o rugaminte la tine.
Ma poti ajuta sa aflu ora reala de nastere? Mama nu-si aminteste decat ca e vorba de intervalul 18-19.Am fost indrumat spre tine de catre un user de pe alt forum desi recunosc ca tu m-ai ajutat si in urma cu cateva luni si stiam de forumul tau.Nu ti-am cerut ajutorul pt ca m-am gandit ca ai destule solicitari aici.Problema e ca pe forumul respectiv nu s-a incumetat nimeni sa ma ajute sa aflu ora reala.
Sunt nascut in Bucuresti pe 16 Octombrie 1974 intre 18,00 si 19,00 .
Multumesc.


" si eu am avut probl asta cu ora nasterii intre 18:00 si 19:00 si mi-a
rectificat ascendentul coser pe forumul lui la ora 18:08 si ascendentul
la 14,30 gr sagetator. Mi-a pus mai multe intrebari ref la mine in special
ref la planul familial pt ca am multe planete in casa 4 (stelium-ul din berbec pica in cs 4) si din intrebari eventual accidente din copilarie mi-a rectificat ora nasterii. Fara ac rectificare intr-adevar totul ia alta intorsatura. De ex mie cand mi-a iesit neptunul pe ascendent (la ora rectificata de el)m-am recunoscut perfect. "


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject: Re: Rugaminte pt Coser
PostPosted: Sat Jul 22, 2006 1:41 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Da alex imi amintesc foarte bine de tine... chiar si de faptul ca mama ta s-a dus la Minerva sa intrebe de tine si nu a vrut sa-i spuna nimic...
Eu cred ca ora ta de nastere corecta este 18:21 cu NN in VII si Lilith in X. Intotdeauna parerea celorlalti este foarte importanta pentru tine si pe baza acestor aprecieri tu iti construiesti structuri mentale sau sociale. Iti redefinesti moralitatea si consideri ca profesia ar putea fi punctul cel mai vulnerabil al moralitatii tale.
Ai o astrograma interesanta cu un teribil marcaj pe casa VI care iti poate intari sau slabi sanatatea in functie de starile afective, care te pune intotdeauna in posturi secunde de unde iti place sa urmaresti comportamentul oamenilor.
Iata si tema ta
Image

Persoana care ti-a recomandat este Sabina


Last edited by coser on Sat Jul 22, 2006 9:12 am, edited 1 time in total.


_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 22, 2006 3:00 am 
User avatar

Joined: Wed Jul 20, 2005 10:49 pm
Posts: 821
alex,
se pare ca "mica polemica" cum ai numit-o, te-a pus putin pe ganduri....in cazul asta, chiar ma bucur ca am postat acel mesaj , desi a fost inteles gresit!
Consider ca nu am dat cu pietre in munca nimanui si mai cred ca, din exces de zel, de multe ori poti face mai mult rau , decat bine, daca nu ai toate datele problemei..........

am fost off topic.
imi cer scuze (in primul rand lui Gheorghita, pt ca lui i-a fost adresat mesajul tau) !!!!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 22, 2006 9:33 am 

Joined: Thu Nov 24, 2005 1:55 pm
Posts: 10
Mersi frumos Gheorghita.
Acum:Ma simt un pic vinovat.Ce sa fac ? Sa ma duc cu ora de nastere aflata de tine pe un alt forum si sa continui discutia acolo? Parca i-as fi tradat si pe unii si pe altii.Asta pt ca observ ca e un soi de concurenta intre forumuri.Sa nu pomenim de cutare de pe alt forum pe forumul nostru.Culmea e ca unii useri sunt pe ambele.
Moral vorbind e ok daca merg acolo si continui topicul inceput ?

ps- citesc ce am scris si zambesc un pic
" Intotdeauna parerea celorlalti este foarte importanta pentru tine si pe baza acestor aprecieri tu iti construiesti structuri mentale sau sociale "


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 22, 2006 9:57 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
:D :D :D
Hai ca m-ai facut sa rad asa de dimineata...
daca pe tine nu te deranjeaza, ca initiator al acestui topic, ca initiator al acestei discutii, pe mine de ce sa ma derajeze? Eu nu sunt in competitie cu nimeni... tu trebuie sa cauti cat mai multe pareri si apoi sa-ti definitivezi informatia cu care ramai..
ha ha ha.. auzi concurenta ... deci eu chiar nu ma iau la intrecere cu nimeni :D :D :D hai c-ai fost simpatic
Deci pe forumul acesta poti sa vorbesti despre ce alt forum vrei cu conditia sa se pastreze decenta... chiar nu este nici o problema

alexb wrote:
Sa ma duc cu ora de nastere aflata de tine pe un alt forum si sa continui discutia acolo?


Cum adica? Fii te rog mai explicit



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 22, 2006 10:17 am 

Joined: Thu Nov 24, 2005 1:55 pm
Posts: 10
coser wrote:
Cum adica? Fii te rog mai explicit


Pai e ca si cum as cere un diagnostic de la un doctor dupa care m-as duce la altul sa ma trateze in functie de diagnosticul dat de primul.


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 22, 2006 10:36 am 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Bine bine, eu am inteles ca am mai vorbit si in alta parte ceea ce, sincer, nu-mi amintesc... dar cine stie poate mi-a ruginit clopotul...
Astrograma in engleza pe care ti-am postata-o si aici pe forum mai demult (interpretarea ei) are ora 18,30 care a fost aleasa arbitrar... aia nu a fost rectificare de ascendent... in alta parte eu nu-mi amintesc sa-ti fi rectificat ascendentul...
Auleu ma lasa memoria :shock:



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 22, 2006 11:26 am 

Joined: Thu Nov 24, 2005 1:55 pm
Posts: 10
coser wrote:
Astrograma in engleza pe care ti-am postata-o si aici pe forum mai demult (interpretarea ei) are ora 18,30 care a fost aleasa arbitrar... aia nu a fost rectificare de ascendent... in alta parte eu nu-mi amintesc sa-ti fi rectificat ascendentul...


Corect.Ma simt mai bine acum :)

Intrebare:Functioneaza PM-urile ? (mesajele private)


Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat Jul 22, 2006 5:52 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
da, functioneaza...



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 9 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group