It is currently Fri Mar 29, 2024 8:17 am

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 18 posts ] 
Author Message
 Post subject: probleme tranzit noduri lunare HELP!!!!!!!
PostPosted: Sun May 14, 2006 9:15 am 

Joined: Sun May 14, 2006 9:06 am
Posts: 10
Sunt nou pe acest forum, dar va urmaresc de ceva timp ptr ca la randul meu sunt preocupat de spiritualitate si astrologie.

Va scriu ptr ca am nevoie de AJUTOR, deoarece eu simt ca ma aflu intr-un moment de turnura, iar evenimentele din ultima perioada de timp am senzatia ca incearca sa-mi transmita un mesaj dar in aceelasi timp parca au avut o anumita ironie.

Pe scurt sunt angajat intr-o relatie foarte frumoasa dar foarte incercata de aproape 10 ani. Nu as putea sa spun exacat cand a inceput aceasta relatie deoarece au existat practic 2 inceputuri cu o perioada de 2 ani intre aceste momente. Incercarile parca au crescut in intensitate pe masura ce erau depasite: 2 refuzuri , 2 inceputuri, 2 perioade de separare ( e drept una dintre acestea datorita studiilor in strainatate), 2 planificari de nunta anulate datorata unor decese in familie (la primul deces ziua in care era planificata nunta a coincis ziua inmormantarii) si desi ne dorim un copil, in urma unor investigatii amanuntite se pare ca sansele sunt f mici ca sa nu spun nule datorita unor probleme ale partenerei.

In urma cu aproape 2 ani am cunoscut am cunoscut o persoana de care m-am simtit atras din primul moment, iar sentimentul a fost reciproc. Intre timp relatia a evoluat destul de mult in ciuda unor bariere sa zicem spatiale (cateva sute de km distanta)

In astrograma am gasit cateva lucruri interesante, si anume :
-Ea ASC rac trigon ASC scorpion eu;
- pluton eu sextil marte ea (asta explica probabil atractia, magnetismul)
- luna in ambele teme este in Capricorn ( in astrologia lui Dan Ciuperca acesta este un indiciu al sufletelor surori)
- venus ea in conjunctie f stransa cu Jupiter, Uranus si nodul sud in tema mea (datorie karmica a ei fata de mine?)
- lilith in aceelasi semn si casa;

Tema compusa arata o piramida mare intre Jupiter, kiron si juno in semne de apa, pe care nu stiu cum sa o interpretez.

In tema mea nodurile lunare revin in aceeasi pozitie din momentul nasterii, si tot in astrologia lui Ciuperca spune ca in momentul revenirii nodurilor lunare este momentul cand ti se poate arta destinul.

Evenimentele din ultima perioada de timp au fost ciudate si ma intreb ce trebuie sa invat , care este lectia pe care trebuie sa mi-o insusesc. Mai mult probabil ca va trb la un moment dat sa iau o decizie, dar indifferent care va fi aceasta, viata mea nu va mai fi ca pana acum. Imi este teama sa iau o decizie gresita si AM NEVOIE DE AJUTOR. Aceasta decizie parca se alfa parca intr-un triunghi (al bermudelor?) format din instinct, inima si ratiune.

Poate ca nu vad suficient de obiectiv , si poate ca nu inteleg semnificatia semnelor in ce priveste evenimentele, dar ptr ca nimic nu este intamplator vreau sa inteleg ce lectie trb sa invat.

Nu stiu daca trb sa ma adresez cuiva anume, dar daca trb atunci il rog pe Gheorghita sa ma ajute. Multumesc tuturor celor care isi vor exprima parerea .

Iata coordonatele astrale:
Eu : 13.03.1969, ora nasterii 23.30; 23.14E , 45.23N
Prima relatie : 09.12.1976, ora nasterii 17.00-17.30 ; 23.17E, 45.23N
A doua relatie : 18.10.1977, ora nasterii 22.15; 25.28E, 44.56N


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun May 14, 2006 9:51 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Aceasta este harta ta.

Image

L-am inclus si pe Vesta ca sa ma lamuresc mai bine ce te astepti tu de la o femeie. Am sa ma uit putin si pe numerograma ta sa vedem ce este cu acest 2 de care vad ca te legi foarte mult (deja din astrograma ta se vede ca ai multe elemente ce iti definesc dualitatea, marcajul pe Pesti, Lilith in Gemeni, Marte in Sagetator etc.) M-ar ajuta pentru numerograma, daca ai vrea, sa imi trimiti un mesaj privat cu numele tau complet. Nu voi face aici o analiza numerologica, ci doar vreau sa verific ceva. Nu detaliez acum, pentru ca duminica nu mai uit pe harti.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 17, 2006 9:12 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Acest 2 pe care tu ai observat ca revine cu ciclicitate in destinul tau, reprezinta in ceea ce te priveste un symbol. Sunt persoane care spun ca la 7 ani li se intampla ceva si asta este justificat fie de conjunctiile, cuadraturile sau opozitiile pe care le face Saturn la Saturnul natal, fie de parcurgerea de catre Uranus a unei zodii sau case.
Insa tu spui ca acest 2 nu reprezinta un ciclu, ci el defineste intamplari, persoane, despartiri, impacari care mereu sunt in numar de 2. Eu sunt sigura ca mai sunt si alte cifre definitorii ale evenimentelor din viata ta, insa tu esti un tip inclinat spre mysticism (Soare, Mercur in Pesti; AS, Neptun in Scorpion, Lilith in casa aVIII-a), care poate sa se lege de anumite simboluri din viata sa pentru a da mai multa importanta unor relatii, care poate trebuie doar sa apara si apoi sa dispara, pentru ca tu sa iti insusesti lectia adecvata (Saturn in casa a V-a).
Problema este tu nu ai mare liber arbitru in ceea ce priveste femeile, asadar acel 2 reprezinta simbolul alegerii pe care va trebui sa inveti sa o faci. Asta rezulta din:
-conjunctia Jupiter/Uranus, in Balanta, ambele retrograde pe NS, acum dublandu-se acest aspect prin suprapunerea axelor NS-NN (cea natala si cea in transit), aratand ca in relatiile tale karmice ai prea multe restante ca sa ai acum timp sa alegi cu cine vrei sa fii (asa ca , da acum este un moment in care trebuie sa decizi cum iti platesti datoriile fata de aceste persoane);
-axa fixa a sentimentelor Leu-Varsator interceptata pe casele mutabile III si IX (sugerand iarasi decizii concrete legate de planul sentimental care trebuiesc luate, insa sub auspicii duale implicate de caracterul caselor III si IX)
-Marte ca guvernator al casei iubirii, aflat intr-o pozitie infantila (casa I – bobocii, incepatorii, neinitiatii),
-permanenta dualitate ( marcajul pe Pesti, Lilith in Gemeni, Marte in Sagetator), care definesc faptul ca tie chiar iti face placere aceasta dualitate, ascunzisul, minciuna, viata pe doua planuri, as putea sa spun ca nu te vad traind altfel si daca va trebui sa renunti la aceasta meteahna, va trebui sa fii sufficient de creativ sa pui altceva in loc, la fel de pasional);
-Pluton retrograd in Fecioara (adica de ce ai face tu un efort sa alegi, cand se poate trai si asa? doar ambele variante au ceva valoros in ele, mai putin ca daca tu ai fi in locul prietenelor tale, nu ai conteni sa te etichetezi in fel si chip)
-Saturn/Venus in Berbec pe casa a V-a, femei nabadaioase, cu posibile frustrari, dar care intotdeauna par sa stie mai bine cum este mai bine sa se procedeze, incalcandu-ti din nou liberul arbitru. Pentru un barbat, Venus in Berbec si Luna in Capricorn sunt semne de slabiciune.

Si mi-as permite sa spun ca relatia de la distanta este o lectie pentru Martele tau in Sagetator, care vrea sa te invete ca poti iubi si spiritual, nu numai sexual.

Sunt extrem de multe elemente care apar pe harta ta si care dau tot felul de chei, dar ne-am lungi foarte tare.

Nu poate lua nimeni o decizi pentru tine, pentru ca alegerea ta implica rezolvarea karmica a dualitatii tale. Nu au legatura datele prietenelor tale cu aceasta discutie si ar fi foarte grav daca vreunul dintre noi ti-ar sugera pe cine sa alegi. Asta ar insemna ca ne-am baga in karma ta si ar fi prea facil pentru tine (avand Marte in casa I) sa treci si peste experienta asta si sa nu fi invatat nimic.
Indiferent cat de multe calitati au fiecare dintre ele, tu nu ai decat o singura cale (NN/Kiron in Berbec) si obligatia de a face un sacrificiu pentru familia pe care urmeaza sa ti-o intemeiezi.
Vei avea Jupiter pe AS in curand si chiar cu riscul unei inimi frante trebuie sa alegi.

Si ar fi bine sa gasesti mai repede un hobby.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 17, 2006 11:11 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
witch wrote:
ar fi foarte grav daca vreunul dintre noi ti-ar sugera pe cine sa alegi.


Witch, ok, e clar ca ar fi grav pt Ginopioneer sa treaca precum gasca prin apa si de data asta. Tre sa ia odata taurul de coarne... Dar pt cei care ar da un asemenea sfat, este grav? Adica propria noastra karma e influentata in vre-un fel daca ne erijam in calauze spirituale? (am zis-o, auzi, calauze spirituale :D )


Last edited by Mihnea on Wed May 17, 2006 8:31 pm, edited 1 time in total.

Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 17, 2006 12:03 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Intr-o astfel de situatie de cumpana cum are el, cand viata lui poate lua o turnura majora, printr-o decizie ce trebuie sa o ia de unul singur, da, noi ne-am implica pe pielea noastra. Are NS pe Balanta, adica n-are voie sa fie influentat...dar...o face. Basca, acolo mai stau si Jupiter si Uranus retrograde, adica este genul care daca a primit un sfat si da gres, va acuza tot persoana care a incercat sa-l ajute ca este vinovata de esecul sau.
Alta problema este ca daca vrea sa fie ajutat astrologic, trebuie sa plateasca!!! Fie se duce la un astrolog si ii da bani sa-i dea cateva indicii, desi nici astea nu ar fi bine de dat, fie daca vrea sa il directionam noi foarte usor si cumva detasat, adica doar sa-i prezentam genul de informatii ca cele de mai sus, trebuie si el sa vina cu ceva interesant pe acest forum, un link, o idee etc. Schimbul trebuie facut din doua motive:
-Are AS in Scorpion si karmic stie el mai bine ca totul pe lumea asta are un pret;
-are Lilith pe casa a VIII-a, are o viata greu predictibila si are el datorii de platit, nu drepturi de primit. Daca cineva ii da ceva, bani, informatii, casa, masina, etc. acestea nu ii vor fi de bun augur, asa ca cel putin, trebuie sa faca o plata. Altminteri, plata se va face in mod aleator, cum vor decide fortele caruia el si-a vandut in existentele anterioare o parte din sufletul sau (pesemne accidente, pierderi de bani, furturi, lovituri, dusmanii, tradari,probleme de sanatate-aparat locomotor, plamani, coloana, rinichi sau un consum prematur al energiei sexuale).

Poate am exagerat putin, dar ideea ramane valabila.

Si mai spusesem ceva de Vesta: iti doresti o femeie independenta financiar, pasionala, care sa-ti faca tot felul de placeri si care sa faca sacrificii pentru tine. Asta este ceea ce iti doresti, dar Venus si Luna indica altceva.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 17, 2006 7:06 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
Witch ,imi cer scuze ca [iar] deviez de la subiect,dar s-ar putea sa-mi spui ce semnifica Vesta in conj. cu Soarele natal ,in Berbec,casa I?

Multumesc pt.atentie.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 18, 2006 11:09 am 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Aries, Vesta este un asteroid feminin, intrucat cea al carui nume il poarta a fost o zeita.

Vesta, fiica lui Saturn, era o veche divinitate romană, considerată drept protectoare a focului din cămin şi a căminului în general şi identificată cu Hestia din mitologia greacă.

Asa ca Vesta pe harta unei femei arata cum ar trebui sa intretina ea flacara vie a caminului, iar pe harta unui barbat arata ce si-ar dori el de la o femeie, in asa fel incat sa-l responsabilizeze si sa-l "lege" de casa.

Nu cred ca apare nicaieri scris ce inseamna Vesta in Berbec, casa I si in conjunctie cu Soarele, insa iti propun intai sa incerci tu sa-i atribui Vestei caracteristicile de pe harta ta si apoi am sa vin si eu cu interpretarea mea. Un Berbec intai de toate trebuie sa aiba idei, asa ca ....te provoc!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 18, 2006 3:30 pm 

Joined: Sun May 14, 2006 9:06 am
Posts: 10
Witch multumesc ptr explicatii si ptr raspunsul prompt.
In mare parte tu ai dreptate. Da este adevarat sunt un tip inclinat spre mysticism, iar asta am simtit-o cu mult timp inainte de face cunostinta cu astrologia, care nu face altceva decat sa confirme acest lucru. Acest 2 pe care eu l-am asociat cu intamplari/evenimente a aparut nu cu foarte mult timp in urma. Am incercat paractic sa-mi “vad” viata pe fast forward. Nu incerc sa gasesc justificare ptr actiuni, vreau doar sa inteleg ce trebuie sa invat ptr ca este clar ca trb sa invat o lectie iar ptr asta cred ca trb sa obtin cat mai multe informatii.
Cu toate ca harta mea prezinta multe aspecte duale, nu ma simt confortabil mai ales in ceea ce priveste zona sentimentala. Imi doresc altceva. Aceasta dualitate este prezenta in viata mea de mai mult timp sub diferite aspecte, professional mai ales: 2 slujbe aproape permanent; mi-am dorit ceva si am facut cu totul altceva (impus de imprejurari) etc.
Da, probabil ca daca eu as fi in locul oricarei dintre prietene as face tot felul de etichetari, si este la fel de adevarat ca ambele au ceva valoros in ele, ambele sunt personae de mare character ceea ce face si mai dificila alegerea. Cred ca dincolo de alegere este o alta lectie pe care trb sa mi-o insusesc, aceasta situatie nefiind altceva decat conjuncture care ma forteaza spre acest lucru. Sa fie nonatatsamentul ? sacrificiul ? stiu clar ca cel putin intr-o relatie exista legatiuri karmice puternice, si in mod evident vreau sa ma achit de ele in manierea cea mai potrivita. Nu intreb ptr ca doresc sa diluez responsabilitatea deciziei sau sa invinovatesc pe cineva ulterior, stiu clar ca decizia imi apartine in totalitate desi NS in balanta poate sa arate contrariul. Balanta este intradevar semnul uniunii, dar mai este si cel al asociatiilor a celorlalti. Profesia mea este de asa natura incat aduc schimbare, reformulare, reconstruire, si pe alocuri bunastare unor grupuri si categorii de oameni care au probleme sociale mari. Ori Pluton , Uranus si Jupiter in casa a X a carierei pare sa indice destul de clar acest lucru. NS in casa X si miscarea retrograde a planetelor indica probabil datorii karmice, dar fata de grupuri.

O sa revin cu amanunte. Deocamdata multumesc inca o data tie si lui Mihnea ptr interventie.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 18, 2006 7:26 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
Sa fie nonatatsamentul ?


Pai eu tocmai de atasament cred ca este vorba. Nu-i rau ca ai doua servicii, doua femei, doua chipuri, dar parca ar fi mai comod sa le ai pe rand. Si acum...scuze...sa nu cumva sa ti se para ca nu te inteleg, caci pana la urma nu putem fi cu totii la fel.
Insa...in stilul in care mergi tu...itele se incurca. Ajungi in momente ca acestea si nu stii ce sa faci. Daca n-ai fi atasat, ai lua si tu experientele vietii pe rand, nu toate o data. Apoi in fiecare experienta ulterioara, ai adauga putin din intelepciunea experientei de dinainte. Dar tu nu te poti desprinde. Deci esti atasat.

Karmic vorbind (o mica rectificare, Lilith al tau este la 0 grd si 00 min in Rac, nu in Gemeni), in viata anterioara se vede cum ai incercat din rasputeri sa te mentii pe valul social, sa-ti faci cu orice pret numele cunoscut (si aici intervine ideea cu vanzarea sufletului...adica Lilith in Rac pe casa a VIII-a). Insa a fost un moment in existenta ta anterioara cand ai avut de ales, sa-ti urmezi propria cale sau sa inaintezi intr-o ierarhie(socio-profesionala) in care se cereau o serie de compromisuri(ceva afaceri cu alcool...si cate suflete pierdute din afacerea ta profitabila, din care iti permiteai luxul si pe masura ce trecea timpul mai cadeai cate putin, spiritual vorbind). Atunci, desi sufletul tau zicea altceva, tu ai ales puterea, banii, indepartarea. Sunt scopuri care nu scuza mijloacele, si de aceea ce ai facut tu fata de acele grupuri sociale de care ai pomenit ca te simti dator, a fost mai mult o irosire si o destabilizare (Balanta aceea este foarte stramba). Nu era misiunea ta sa-ti asumi rolul acela, dar ti l-ai asumat pentru ca aveai de castigat bani, avere, nume, ba chiar o marca. Tu ai si o datorie profesionala, dar ce greu este sa fie una karmica si sa nu se suprapuna peste misiunea din aceasta existenta.

O data viciata o zodie, respectiv Balanta(nu mai stau sa explic, dar afacerile tale au avut legatura si cu alcoolul si cu femeile...Luna pe casa banilor, lilith in Rac pe VIII...LICHIDE, SEXUALITATE, afaceri ilicite sub acoperire...Balanta inseamna cosmetizare) , ea nu poate sa fie de bun augur in nici o acceptiune a sa...deci implicit nici in cea a mariajului. Dupa cum vad eu lucrurile, confuzia ta te poate aduce la singuratate, adica la burlacie (NN in Berbec pe casa a IV-a cu un Kiron ca o mare lectie de insusit de unul singur). Caci cine alearga dupa 2 iepuri, nu prinde nici unul. Si asta ar fi grav, pentru ca in afara ideii de familie, tu nu poti sa-ti repari eroarea pe care ai comis-o in existenta anterioara cand trebuia sa alegi in viata valorile mai simple. Deci tot binele din lume pe care il faci la sercviciu, nu te achita decat fata de societate, nu si fata de persoanele dragi, de camin etc. Acolo ti se cer alte sacrificii, cum ar fi renuntarea la o viata pe doua planuri.

Crede-ma, cu cea care ar putea sa-ti fie suflet pereche te vei regasi "dincolo", aceea nefiind o legatura pamanteasca. Rolul ei este acela ca tu sa simti sacrificiul pe care il faci, sa te usture, sa te doara, sa simti cat costa un suflet curat. (Citeste Adam si Eva, Liviu Rebreanu)
Si cum Uranus retrograd arata o constiinta incarcata cu care vii din viata anterioara, sa presupunem ca iti vei fixa o data a nuntii la un moment dat cu una dintre iubitele tale. Nu vreau sa creez scenarii, insa acel Uranus va aduce un eveniment neprevazut in viata ta, iar Jupiter va veni sa te judece.

De aceea nu faci bine...din punct de vedere spiritual, nu poti trai doua vieti deodata, decat daca din nou accepti sa-ti vinzi sufletul, iar mie mi se pare ca nu mai ai ce vinde.

Interpretarea mea este la fel de incalcita, cum este si harta ta. Mi-a fost greu, foarte greu, pentru ca tu esti acum intr-un moment foarte greu.

Numai bine!!!!


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 18, 2006 8:55 pm 
Quote:
Crede-ma, cu cea care ar putea sa-ti fie suflet pereche te vei regasi "dincolo", aceea nefiind o legatura pamanteasca. Rolul ei este acela ca tu sa simti sacrificiul pe care il faci, sa te usture, sa te doara, sa simti cat costa un suflet curat.


Witch, este extrem de interesanta interpretarea ta! Imi place foarte mult si sunt sigura ca nu doar mie :). Dar de unde reiese ca sufletul lui perche nu este incarnat? Eu stiam ca eventual un Neptun in casa 12 mai poate indica asta.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 18, 2006 9:07 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Uite ca n-am terminat! Una dintre caile profesionale excelete prin care ai fi putut sa iti arzi karma mai rapid ar fi fost aceea de politist...cu grad inalt sau fara...luptand cu dedicatie, curaj si din vocatie pentru respectarea legii si ordinii sociale. In virtutea acestei afirmatii vin cu urmatoarele corespondente astrologice:
-AS in Scorpion...guverneaza activitatea secreta a politiei
-NN pe casa a IV-a ...ocrotirea si protectia populatiei, tarii
-NN in Berbec...meserie de curaj, in linia intai
-Balanta pe casa a X-a (cu toate pedepsele care se afla acolo)...invatarea,respectarea si ocrotirea legilor, meserie ce tine
lege, indiferent ca absolveai Dreptul sau Academia de Pol.
-Fecioara pe casa a X-a....uniforma, dar si sacrificiu, impreuna cu Pestii tot in virtutea unor cauze sociale, serviciu public
-Marte in Sagetator -spirit justitiar
-Mercur in casa a III-a, posibila munca de teren, in Pesti sub acoperire, sau dosare (chiar dosare secrete...iarasi Pestii)
-Taurul de pe casa VI-a putea da doar specializarea activitatii...delapidari, droguri, prostitutie.

In acest caz Lilith din casa a VIII-a devenea RAUL cu care te luptai in mod constient, adica un Lilith sublimat, cum in putine cazuri intalnesti.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 18, 2006 9:18 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
Dar de unde reiese ca sufletul lui perche nu este incarnat? Eu stiam ca eventual un Neptun in casa 12 mai poate indica asta


Nu am zis ca nu este reincarnata. Ba din contra, este reincarnata, aici stand si dificultatea de a sacrifica pe una din iubitele sale. Eu nu m-am uitat pe hartile fetelor, dar nici nu vreau sa o fac si am zis mai sus de ce.

El este Peste si Marte este in Sagetator, adica iubire sublimata, spirituala (ma rog, fiecare la ce nivel se afla, caci Marte in Sagetator poate insemna si amor nebun, carnal, sau amor intre doua persoane ce impartasesc un ideal intelectual, depinde la care parte a ideogramei Sagetatorului ne referim...la animal, la om sau la sageata etc.) Ramai la nivel spiritual cu iubita doar in gand, se traieste la nivel telepatic, cei doi se vor simti unul pe altul indiferent ca se vor casatori cu altcineva.
De ce nu s-ar casatori intre ei? E un subiect vast, poate il discutam la alt capitol.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 18, 2006 9:36 pm 
Merci witch! Probabil ca acuma el pe oricare ar alege-o, pe cealalta o va regreta :roll:.


  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 19, 2006 12:35 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Ce interpretare incalcita? E simplu, afaceri ilicite cu alcool, prostitutie, 2 iepuri de prins... Eh, mie mi-ar fi placut sa fiu mormon, ca aia au voie sa aiba cate neveste vor... si atunci poti sa le iei de nevasta pe amandoua, cu acte in regula...

Witch, si mie mi-a placut interpretarea ta, a fost super.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 19, 2006 12:44 pm 

Joined: Sat Jan 21, 2006 10:21 pm
Posts: 296
witch wrote:
insa iti propun intai sa incerci tu sa-i atribui Vestei caracteristicile de pe harta ta si apoi am sa vin si eu cu interpretarea mea. Un Berbec intai de toate trebuie sa aiba idei, asa ca ....te provoc!


Accept provocarea,cu voia voastra,am sa postez la "ASTROLOGIA-Discutii generale"

Multumesc witch


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 19, 2006 4:00 pm 

Joined: Wed Feb 15, 2006 12:45 am
Posts: 265
Quote:
Eh, mie mi-ar fi placut sa fiu mormon


Dar te poti reboteza la mormoni...si cica poti sa ajungi in SUA cu asta.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 22, 2006 2:55 pm 

Joined: Sun May 14, 2006 9:06 am
Posts: 10
Witch, multumesc inca o data ptr raspunsul tau. Mi-a placut si mie mult intrepretarea ta. Scurta, concisa, si foarte la obiect, ma refer in mod special la cea legata de profesia care ar sublima lilith-ul din casa VIII.

Tema se preteaza si la alte interpretari, si care au legatura cu balanta, justitia, justitia sociala sau ca sa fiu putin mai précis cu echitatea sociala.

Casa XII (viata trecuta ) si casa I (cea actuala) sunt legate, in scorpion, ceea ce ar putea sa insemne ca viata actuala este o continuare a celei trecute. guvernatorul XII si I, Pluton este in casa X, a pozitiei sociale si a carierei liber alese. Pluton fiind o planeta care reperezinta puterea, prezenta acestei in Fecioara (semn al sacrificiului si al limitarilor in plan fizic ) cat si mersul retrograd ( nu trb sa semanifeste vizibil, ci mai degraba din umbra spre interior) mesajul pare sa fie destul de clar.

Casa VI si casa VII sunt legate si joaca rol de casa XII si casa I. Deblocarea casei I de pinede de inteegerea casei XII. In acest caz deblocarea casei VII depinde de intelegerea casei VI analogic Fecioarei.

Probabil ca anterior am dispus de putere, prin care as fi putut sa produc schimbari benefice, si pe care nu am folosit-o cum trebuie in sensul ca am evitat sa-mi un rol de lider responsabil si cu initiative indraznete. Ori NN in casa IV (casa a originilor, a trecutului nostru ) imi arata calea pe care trebuie sa o urmez si asumarea acestei cai ca o misiune. Aceasta este indicate de :
-Conjunctia NN-Kiron , Luna guvernator IV in capricorn (analog casa X)
-NN conjunct Kiron in Berbec – initiative, actiune;
-Marte guvernatorul berbecului in casa I (guvernata tot de berbec ) in sagetator – sublimarea misiunii, idealuri marete;
-Neptun in casa I;
-soare conjunct cu punctual de iluminare ( opozitie Pluton conjunct cu punctual de noroc)

careul in T Lilith ( in VIII sub influenta lui Pluton )axa nodurilor lunare in semne cardinale aduce intraadevar foarte multa tensiune


In ce priveste lectia nonatasamentului aceasta nu-mi este straina, am avut si am si am relatii valoroase si frumoase cu personae de sex opus fara nici un fel de implicare sexuala (in ciuda amprentei scorpionului).

Nu sunt un initiat in astrologie, dar cunosc suficient ca sa relizez ca este o stiinta iluminatorie, si vreau sa invat. Acesta este de fapt unul din motivele pentru care am deschis acest topic. Eu m-am “imbogatit” din ceea ce au impartasit altii din experientele proprii sau a celor dragi si le-au postat pe acest forum. Astfel mi sa parut correct ca la randul meu sa raspund in aceelasi mod. Solutia abordarii unui astrolog pe care sa-l platesc mi se pare cea mai usoara ( si imi este la indemana oricand ) dar reprezinta doar un punct de vedere. Experienta personala este suprema dar in aceelasi timp este si subiectiva (este valabil si ptr mine) , acesta fiind al doile motiv ptr care am deschis acest topic. Mai multe pareri asupra unui subiect iti largesc orizontul , ptr ca tu –cel in cauza – s-ar pute sa vezi gresit/deformat sau si mai grav sa nu vezi deloc.
Experienta ultimilor ani mi-a demonstrate ca cele mai bune decizii le poti lua dupa ce asculti atent opinia altora cu privire la o anumita problema , dupa care sa iti oferi o periaoda de liniste si sa meditezi la tot. Nu este vorba de influenta (cel putin in ce ma priveste ), ptr ca noi insine decidem iar astrele doar predispun (asta daca le intelegem mesajul in mod correct). Deci …


Da ai dreptate , STIU FOARTE BINE CA TOTUL SE PLATESTE IN ACEASTA VIATA.
Ca atare – avand in vedere si cum a pornit acest topic – am gasit un material pe care eu l-am gasit interesant , si care subliniaza importanta si influenta lui kiron in viata sentimentala, de cuplu, in casnicie etc. are 2 defecte acest material : este cam lung, si este in engleza;
Sper sa va atraga interesul.
http://magiastrology.com/magi_astrology_minibook.pdf

intrebare : de ce ai spus ca trb sa-mi gasesc repede o pasiune ?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 25, 2006 2:52 pm 

Joined: Sun May 14, 2006 9:06 am
Posts: 10
Quote:
Nu am zis ca nu este reincarnata. Ba din contra, ...


intersant . care ar aspectele intr-o tema care ofera astfel de indicii???


Offline
 Profile Send private message  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 18 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group