It is currently Sat Apr 20, 2024 2:52 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]




 Page 1 of 1 [ 22 posts ] 
Author Message
 Post subject: NN in tranzit peste NN
PostPosted: Thu May 25, 2006 7:11 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Buna, vreau sa va intreb ce ziceti despre NN in tranzit peste NN, in casa a IX-a! Este vorba de sotul meu, nu am reusit sa-i copiez harta aici,..Pana nu demult, NN in tranzit i- a facut conjunctie cu MC (e nascut pe 25 03 1969, ora 12,00 dupa amiaza, Bucuresti) si a avut pana acum mari probleme la serviciu (acum lucrurile s-au mai rezolvat cat de cat....)
Din cate am citit , in perioada in care un individ are acest aspect se petrec cele mai multe probleme, catastrofe etc. Se pare ca atunci cand a fost asasinat, Kennedy ar fi avut acelasi aspect..(.ma rog, nu vreau sa devin obsedata... :roll: ).
Ma intreb ce se va intampla cand cele doua NN se vor suprapune, in curand, in casa a IX-a.. Voi ce ziceti? Si mai ales, ar putea sa-i apara probleme in domiciliu, datorita opozitiei?

apropos, spuneti-mi si mie, va rog, ce sa fac sa afisez o harta, ca ma dau cu capul de pereti de vreo ora si nu reusesc (sa copiez harta :lol: ) :x :x :evil: :twisted:



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 25, 2006 11:21 pm 

Joined: Sun May 14, 2006 9:06 am
Posts: 10
buna ,

cred ca Mihnea a explicat cum se procedeaza. am sa caut mesajul lui si sa incerc si eu


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Thu May 25, 2006 11:51 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Mda, again and again:

1. salvezi imaginea pe hard disk
2. deschizi un nou browser, si intri pe http://imageshack.us/
3. browse... si cauti imaginea pe hard disk
4. host it!
5. copy la Hotlink for forums (1)
6. paste in forum


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 26, 2006 12:08 am 

Joined: Sun May 14, 2006 9:06 am
Posts: 10
http://imageshack.us/
[/quote]


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 26, 2006 12:11 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Marta, poate necazurile astea s-au tras si de la Marte care tocmai a trecut peste AS, ce zici?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 26, 2006 12:18 am 

Joined: Sun May 14, 2006 9:06 am
Posts: 10
da , Mihnea , am incercat dar nu a mers. Probabil din cauza extensiei *.vmf. Folosesc astrolog 5.30/5.40


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 26, 2006 12:31 am 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Da, Gino, se accepta doar extensiile jpg, jpeg, png, gif, bmp, tif, tiff sau swf si mai mici de 1Mb. Nu stiu ce salveaza Astrologul tau, dar nu se poate sa nu fie una din asta... totusi, de ce nu faci upgrade la Astrolog32?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 26, 2006 9:53 am 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
S-ar putea sa fie si din cauza conjunctiei cu ASC... Postez imaginea, desi se vede cam slab. Merci, Mihnea
Image



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 26, 2006 1:22 pm 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Marta ,

Eu am vazut NN in casa 10 .

Va fi o perioada dificila daca nu constientizeaza ceea cei cere NN in berbec casa 10 . Trecerea NN peste cel natal va genera o perioada de reformulari ,de constientizare a scopului vietii si mijloacelor prin care acesta va putea fi indeplinit . Va fi pus in situatii in care va trebui sa ia decizii dar va trebui sa invete sa nu faca compromisuri iar daca va simti ca trebuie sa refuze trebuie sa faca si acest lucru .
Va trebui sa invete sa-si indeplineasca responsabilitatile asumate si sa duca la bun sfirsit tot ceea ce incepe . In tot ceea ce intreprinde va trebui sa dovedeasca mai multa disciplina si cumpatare . NS a trecut peste jupiter si este posibil sa se confrunte cu dificulati financiare dar sa aiba si o oferta de a lucra in strainatate .


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 26, 2006 8:46 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Merci, Anna, in mare cam asa vad si eu- nu vazusem si posibilele probleme financiare- , insa eram curioasa sa aud si parerile voastre. Oricum, in momentul in care NN se vor suprapune, aspectul va avea loc in casa a IX-a...



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 26, 2006 9:43 pm 
User avatar

Joined: Tue Nov 22, 2005 6:00 pm
Posts: 158
Location: Iran
Marta ,
Daca datele care le-ai scris sint corecte si ma refer la ora de nastere ora 12:00 pm atunci NN se afla 1gr 17 berbec in casa 10 iar MC la 28 gr 41pesti ,asc la 20gr 23 rac .Cel putin asa mi-a iesit mie harta sotului tau .Uitindu-ma acum pe harta pe care ai afisat-o tu si spunind de NN in casa 9 am incercat sa vad unde s-au facut greseli pt ca ceva nu corespunde .

1 Tu ai facut harta pentru ora 11:36 daca vad eu bine
2 nu ai scazut 2 ore
3 ai pus lat 50.50 N si Long 4.20 E

Trebuia sa scazi 2 ore iar pt Buc avem coordonatele 44.30N ,26.06 E

Acum incearca sa verifici si tu si vezi daca iti iese NN in casa 10

Mihnea te rog afiseaza tu harta pt ca eu nu ma descurc .Mersi mult !


Annahita


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 26, 2006 10:14 pm 
User avatar

Joined: Tue Jan 31, 2006 1:59 am
Posts: 638
Location: Bucuresti
Felicitari pt ochii tai de vultur, Ana... Io nici n-am vazut unde e NN, dapai sa mai citesc ore si latitudini.

Image

Dupa cum vad acu, Marte se apropie vertiginos de un careu cu Saturn... eh, inca un hop si gata.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 26, 2006 11:19 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Ana, intr-adevar ora difera pe harta, dar pt ca in program e un decalaj, sau nu am facut eu setarile bine. De pe www.astro.com stiu cu exactitate la cate grade are ASC, deci am modificat ora pt a obtine acelasi grad al ASC :o .
De fapt, 12 e intr-adevar ora reala..Scuze pt confuzie. Ai fi buna de spion!
Merci again, Mihnea :lol:



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Fri May 26, 2006 11:22 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
P.S. Noroc cu voi, sa fac setarile in program



_________________
http://marta-indigo.blogspot.com/
Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sat May 27, 2006 7:41 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Coser, te rog frumos, uita-te putin si peste harta afisata, in cele din urma, de Mihnea (nu stiu ce am avut saptamana asta, am fost imprastiata rau)...
Cat de grav este, ca personajul e bulversat rau (problemele se tin scai)? :?


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun May 28, 2006 8:29 am 

Joined: Sun May 14, 2006 9:06 am
Posts: 10
buna Marta,

da, se pare ca e treaba delicata cu aceste tranzite ale nodurilor lunare atunci cand revin in pozita natala. Mai ales ca in cazul asta Uranus este conjunt cu NS in tema natala. In plus, in perioada imediat urmatoare Mercur tranziteaza casa XII, iar Marte si Saturn in in tranzit vor face conjunctie in casa I. Mai mult (de parca asta nu era suficient), Lilith tranziteaza Pluton natal. Cu o asemenea conjunctura e de inteles de ce

Quote:
personajul e bulversat rau (problemele se tin scai)


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Sun May 28, 2006 7:30 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Multumesc pentru raspuns gino.
Coser, ma ajuti putin?...o opinie a ta, please.. :roll:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Mon May 29, 2006 9:39 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
:cry:


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 31, 2006 6:01 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
M-ai uitat, Coser :cry:
Te rog mult spune-mi si parerea ta...
I need it


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject: Re: NN in tranzit peste NN
PostPosted: Wed May 31, 2006 7:02 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
Marta, scuze... am intarziat din motivele bine cunoscute de toata lumea....
Uite harta lui
Image

Nu te speria ca nu e chiar asa de rau. Eu m-am uitat pe astrograma sotului tau si tranzitul lui NN peste pozitia natala nu este chiar atat de negativ.
El este un om dur, usor distant cand vine vorba despre intimitatea lui si extrem de curios cand vine vorba despre intinitatea altora, iar sensul vieti ii poate aduce ca element negativ prejudicii acolo unde nu-si vede de treburile lui, acolo udne se crede mai bun decat este si unde gura il ia pe dinainte.
In rest, cu Jupiter pe V in Scorpion, i se planuieste ceva si bun si rau, ceva ce i s-a mai intamplat in trecut. Ceea ce-l va deranja este ca va exista in jurul lui o persoana care il va linisti, spunadu-i ca totul este in regula, si tocmai acea persoana il va dezamagi cel mai tare. El va vorbi pentru ca nu se poate abtine (cand este vorba de altii) si cuvintele lui il vor leza... Hm, un mic ghinion va spune si va trece mai departe. Este un invingator de felul lui si chiar ii plac competitiile, este dezamagit tocmai de competiile la care participa pentru ca el le vede intotdeauna altfel decat competitorii sai. De aceea este considerat naiv, dar nu este naiv, ci doar diferit.
Pe acest fond de "verry special" cum este considerat el, NN ii va aduce o perioada amestecata si intensa. Isi va aminti de iubiri din tinere, ne neimplinirile sale sociale, de ceea ce si-a propus sa faca si nu a apucat inca. Lasa-l sa-si traiasca nostalgiile, astea il ajuta sa se deconecteze de la stresul care il impinge sa vorbeasca ceea ce nu trebuie.



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 31, 2006 7:37 pm 

Joined: Sun Nov 27, 2005 5:19 pm
Posts: 521
Multumesc mult, m-am mai linistit...
Scuza-ma ca am fost insistenta...dar raspunsul tau insemna mult pentru mine. Nu conteaza ca a venit mai tarziu, important e ca a venit..oricum nu ai cum sa stai la dispozitia tuturor oricand, e normal. Oricum ce faci tu e nemaipomenit, si apropo de aberatiile unor nou veniti care s-au si autoeliminat, cei care vor apela la consultatiile profesioniste- care se gasesc cu duiumul pe net, nu vor avea niciodata ocazia sa afle care sunt mecanismele astrologiei. Ma bucur ca exista acest forum, sunt multe lucruri pe care le poti descifra aici..Este uimitor si incredibil cate lucruri am putut sa invat de la voi.
Sotul meu este exact cum ai descris, atunci cand unii il considera dur, au surpriza sa constate ca este sentimental, iar intr-un alt moment cineva poate sa-l caracterizeze ca fiind naiv, dar are surprize de la el cand nu se asteapta.Intr-adevar, este altfel, plin de contradictii, pe de o parte cu placerea de a risca, iar pe de alta parte, prudent...Atras de nou pe de o parte, iar pe de alta conservator. Cred ca asta este si cheia personalitatii lui si pana acum nu am intalnit ceva asemanator.
In privinta nostalgiilor, pana acum n-am observat, dar sunt cu ochii pe el.. :twisted: Glumeam, fireste.

Multumesc inca o data.


Offline
 Profile Send private message  
 
 Post subject:
PostPosted: Wed May 31, 2006 7:48 pm 
Admin
User avatar

Joined: Tue Jul 19, 2005 8:15 pm
Posts: 2232
Location: Barlad
iti multumesc pentru cuvintele frumoase...
Imi doresc din tot sufletul ca exemplul meu sa fie inteles si de astrologii care stau pe jilturi somptuoase, sa puna putin umarul la lucru, daca au respect fata de oamenii cu care lucreaza si... care cred in ei!



_________________
Gheorghitã COSER (www.coser.ro)
Image
Offline
 Profile Send private message E-mail  
 
Display posts from previous:  Sort by  
 Page 1 of 1 [ 22 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
phpBB skin developed by: John Olson
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group